Wydarzenia 14 wrz 2019 | Redaktor
Karczewski o rektor KPSW: Chciałbym, żeby swój temperament wniosła do senatu

fot. mk

Potrzeba nam senatorów aktywnych, doświadczonych, z olbrzymią wiedzą - mówił w KPSW marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski. W regionie wspiera kandydatury rektor Czakowskiej i wojewody Bogdanowicza.

Z mediami, a następnie z mieszkańcami marszałek Karczewski w sobotę (14 września) spotkał się w murach Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej. Jej rektor, prof. nadzw. Helena Czakowska, z ramienia PiS kandyduje do Senatu.

- Potrzeba, aby w Bydgoszczy był aktywny senator, dotychczasowy jest senatorem nie chciałbym powiedzieć milczącym, ale mało aktywnym - uważa marszałek Karczewski. - Chciałbym, żeby pani rektor do senatu wniosła swoją pracowitość, swój temperament - chwalił.

Sama kandydatka zapewniała o zaangażowaniu. - Myślę, że Bydgoszcz, cały region kujwsko-pomorski, zasługuje na to, żeby jeszcze prężniej się rozwijać. Mam nadzieję, że moje doświadczenie zawodowe da efekt w postaci umocnienia roli naszego regionu, szczególnie pod kątem nauki, innowacyjności, inicjatyw gospodarczych i obszarów wiejskich - mówiła prof. Helena Czakowska. - Na pewno byłabym aktywna i nie pozwolę żadnemu gremium się uciszyć, jeśli będę potrzebowała być wysłuchaną, żeby walczyć o lepsze jutro dla kraju, regionu, Bydgoszczy.

Obecny na konferencji minister Łukasz Schreiber podkreślał znaczenie trwającej kampanii. - Od wyniku tych wyborów będzie zależało, w jaki sposób Polska będzie się rozwijała, to, czy zmiany, które wprowadziliśmy przez cztery lata, będą kontynuowane, czy odejdziemy od kraju taniej siły roboczej, portu przeładunkowego między Wschodem a Zachodem, jak niektórzy chcieliby to widzieć. To jest stawka tych wyborów - mówił. Dodał, że „oprócz batalii o Sejm, jest też niezwykle ważna batalia o Senat”, a „kandydatury PiS są bardzo mocne”.  - Od Inowrocławia aż po Kamień Krajeński naszym kandydatem jest minister w terenie, wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, a w Bydgoszczy, powiecie świeckim, tucholskim oraz bydgoskim ziemskim przedstawiamy kandydaturę osoby, która nie była dotąd zaangażowana politycznie, ale działa społecznie. Dorobek pani Heleny Czakowskiej widać w miejscu, w którym jesteśmy. Mamy nadzieję, że taka silna, bydgoska, społeczna kandydatura przekona mieszkańców.

Do głosowania także na kandydatów PiS do sejmu zachęcał poseł Tomasz Latos. - Kiedy szliśmy do wyborów cztery lata temu, mieliśmy trzech posłów. W tej chwili mamy pięciu posłów i to, że jesteśmy w pięciu, że mamy większość parlamentarną jako Prawo i Sprawiedliwość, przekłada się na konkretne decyzje dotyczące naszego regionu - mówił. - I wymieniał: - Rozbudowa szpitala uniwersyteckiego im. Biziela to ważne dzieło, na które czekaliśmy wiele lat, to też wiele mniejszych inwestycji w ochronę zdrowia, kampus Akademii Muzycznej, wiele lokalnych dróg,  których budujemy kilkakrotnie więcej niż nasi poprzednicy.

Dodał, że inicjatywy lokalne potrzebują wsparcia ze strony senatorów.

-  Bardzo cieszę się, że mogliśmy spotkać się w sali senatu KPSW, mam nadzieję, że w listopadzie zobaczymy się w sali Senatu Rzeczpospolitej Polskiej - zakończył marszałek Karczewski.  

Po spotkaniu z mediami razem z ministrem Schreiberem, posłem Latosem, posłanką Ewą Kozanecką i rektor Czakowską spotkał się z mieszkańcami. Kandydatów PiS marszałek ma wspierać też w Nakle i Inowrocławiu. 

mk

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor