Wydarzenia 29 wrz 2020 | BR
Karnawał w Rio w trakcie pandemii?

fot. pexels.com

Niepoprawiająca się na świecie sytuacja pandemiczna stawia przed turystami i organizatorami ważne pytanie: czy karnawał w Rio się odbędzie?

Karnawał a koronawirus

Pierwotnie termin największego karnawału na świecie został ustalony na luty 2021 roku. Jednak Brazylia nie najlepiej radzi sobie z walką z koronawirusem. Codzienne liczby zakażeń są tam wciąż wysokie (w ostatnim tygodniu ok. 30 tys. przypadków/dzień). Pod względem liczby ofiar śmiertelnych kraj ten znajduje się na drugim miejscu (po USA).

 

Wszystko wskazuje na to, że karnawał nie obędzie się w planowanym terminie. Organizatorom trudno nawet wyznaczyć przybliżony termin.

 

- Szukamy alternatywnego rozwiązania, czegoś, co byłoby korzystne dla miasta, a zarazem bezpieczne, lecz nie mamy wystarczającej pewności, by wyznaczać datę - powiedział Jorge Castanheira, prezes Ligi Samby (Liesa).

 

Cios gospodarczy

Odwołanie karnawału to dla kraju duży cios gospodarczy. Szacuje się, że aby świętować Nowy Rok do Rio de Janeiro przyjeżdża około milion turystów, a dochody z turystyki stanowią 8 proc. PKB Brazylii. Mimo odwołania oficjalnej części karnawału, na razie nie ma decyzji władz dot. lokalnych imprez ulicznych. Natomiast miasto Sao Paulo przełożyło obchody karnawału na październik 2021 roku.

 

Na podstawie: podroze.onet.pl

BR

BR Autor

Redaktor