Wydarzenia 5 lip 2018 | Redaktor
Kasa dla ratowników wodnych

fot. K-PUW

Czeki na 350 tys. zł wręczył dziś (5 lipca) wojewoda Mikołaj Bogdanowicz jednostkom Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (WOPR) z regionu. Ratownicy otrzymali też bony paliwowe o wartości 30 tys. zł z rąk członka zarządu SOLINO S.A., dyrektora ds. operacyjnych Tomasza Molendy.

fot. K-PUW

– Dostrzegamy państwa potencjał i zaangażowanie w poszczególnych ośrodkach wypoczynkowych i na naszych regionalnych akwenach– mówił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. I zapewnił: Deklaruję, że te środki będą się systematycznie, rokrocznie zwiększać. Już w 2019 roku planujemy wsparcie większe niż 350 tys. zł.

Od 2016 roku wojewoda wsparł WOPR w regionie kwotą 1 mln. zł. Pieniądze są przeznaczone przede wszystkim na zakup sprzętu do bezpośredniego ratowania życia, na finansowanie placówek ratowników oraz zakup paliwa. Wartość dotacji dla poszczególnych jednostek jest przyznawana na podstawie szczegółowych wniosków.

Jako wojewoda na co dzień dbam o bezpieczeństwo mieszkańców i współpracuję w tym zakresie ze wszystkimi służbami. Nie możemy w tym systemie pominąć także WOPR-owców. Dlatego zdecydowaliśmy, że informacje o zdarzeniach nad wodą, zgłaszane pod numer alarmowy 112, będą również niezwłocznie przekazywane do Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Liczę, że nasza współpraca w tym zakresie będzie się dobrze rozwijać– poinformował Mikołaj Bogdanowicz.

fot. K-PUW

Ratownicy otrzymali dziś także bony paliwowe od Fundacji „Orlen - Dar Serca” o wartości 30 tys. zł. Bony wręczył członek zarządu SOLINO S.A. (spółki z Grupy Kapitałowej Orlen), dyrektor ds. operacyjnych Tomasz Molenda. -Jako spółka wspieramy szereg różnych działalności, ale szczególnym szacunkiem darzymy służby, które zajmują się ratowaniem ludzkiego życia. Państwo idealnie wpisujecie się w te ramy. Mam nadzieję, że ta maleńka cegiełka finansowa także wpłynie na Państwa działalność, zarówno w zakresie ratowania, ale i profilaktyki oraz edukacji mówił przedstawiciel Solino S.A..

Lista beneficjentów:

  • Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Bydgoszczy
  • Rejonowe Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Bydgoszczy
  • Nadgoplańskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Kruszwicy
  • Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Lipnie
  • Usługi Ratownicze Jerzy Prussak Mogilno
  • Włocławskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
  • Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Zarząd Rejonowy w Toruniu
  • Wdeckie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
  • Pałuckie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

fot. K-PUW

Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie dla Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w regionie. Pieniądze są przeznaczane w szczególności na służbę ratowniczą, na prowadzenie tak ważnej profilaktyki na rzecz bezpieczeństwa wodnego w województwie kujawsko-pomorskim. Ale umożliwiają one także szkolenia dla ratowników wodnych, których z roku na rok bardzo brakuje – powiedział w imieniu beneficjentów prezes wojewódzkiego WOPR Maciej Banachowski.

 

Źródło: Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor