Wydarzenia 28 sie 2019 | Redaktor
Kino wolności: dwa pokazy filmowe na Starym Rynku [ZAPROSZENIE]

fot. bydgoszcz.pl

W 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej i 39. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych Urząd Miasta Bydgoszczy zaprasza mieszkańców na seanse w ramach Kina Wolności. W sobotę (31 sierpnia) na Starym Rynku odbędzie się pokaz filmu „80 milionów” w reżyserii W. Krzystka, a w niedzielę (1 września) zobaczyć będzie można głośny obraz Agnieszki Holland pt. „W ciemności”. 

W sobotę (31 sierpnia) przypada 39. rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych. Z tej okazji  będzie można zobaczyć film pt. „80 milionów” w reżyserii Waldemara Krzystka. Fabuła filmu inspirowana jest prawdziwą historią, która wydarzyła się we Wrocławiu, w czasie wydarzeń sierpniowych 1980 roku, a tytuł filmu nawiązuje do 80 milionów zł, które działacze Solidarności próbują wypłacić z banku, zanim Służba Bezpieczeństwa zablokuje konta opozycjonistów. W filmie występują m. in. Olga Frycz, Filip Bobek, Krzysztof Czeczor czy Agnieszka Grochowska.

Z kolei w niedzielę (1 września), w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej odbędzie się seans głośnego filmu Agnieszki Holland pt. „W ciemności”. Obraz był nominowany do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Film opowiada prawdziwą historię ocalenia Krystyny Chiger opisaną w jej autobiograficznej książce pt. „Dziewczynka w zielonym sweterku”. To historia losów rodziny Chigerów oraz kilkunastoosobowej grupki Żydów ukrywających się przez czternaście miesięcy w lwowskich kanałach.

Oba seanse rozpoczną się o godz. 20.30. Wstęp jest wolny.

źródło: bydgoszcz.pl

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor