Wydarzenia 26 lut 2018 | Redaktor
Klinika neurochirurgii otwarta po modernizacji [SZPITAL WOJSKOWY]

Otwarcie kliniki neurochirurgii po przebudowie, 26.02.2018/fot. Anna Kopeć

Dzięki wsparciu Ministerstwa Obrony Narodowej zmodernizowano klinikę neurochirurgii w 10. Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Bydgoszczy, którą kieruje prof. dr hab. Marek Harat.

Przebudowa pochłonęła 4,5 miliona złotych. Blisko połowę wyłożyło MON. Dzięki modernizacji w klinice jest 55 łóżek oraz m.in. większa sala intensywnego nadzoru i wydzielona część septyczna.

Dziś (26 lutego) dokonano uroczystego otwarcia kliniki po przebudowie. - Szpital jest otwarty na pomoc wszystkim pacjentom z regionu. A kujawsko-pomorska służba zdrowia stała się jego wizytówką – nie krył satysfakcji Józef Ramlau, wicewojewoda kujawsko-pomorski.

fot. Anna Kopeć

 

Klinika przyjęła w ubiegłym roku ponad 3 tys. pacjentów. Wykonano prawie 2,5 zabiegów. Teraz, dzięki wykonanej modernizacji, pobyt na oddziale będzie bardziej komfortowy. Przede wszystkim zlokalizowana jest teraz na jednej kondygnacji, dlatego nie trzeba będzie dzielić zespołu pielęgniarek.

Klinika przyjmuje pacjentów z całego kraju. W ciągu ostatnich pięciu lat było ich ponad 6 tys. - To, że jest tak duże zainteresowanie osób spoza województwa, świadczy jak najlepiej o poziomie, jaki prezentuje klinika i jest budującym symbolem możliwości tego szpitala - podkreślał Sebastian Chwałek, wiceminister obrony narodowej.

fot. Anna Kopeć

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor