Wydarzenia 2 sie 2019 | Redaktor
Koncert powstańczy nad Brdą [ZAPROSZENIE]

fot. K-PUW

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz oraz poseł Bartosz Kownacki zapraszają na Koncert Pieśni Powstańczej i Wojskowej, który odbędzie się w amfiteatrze Opery Nova w Bydgoszczy w piątek (2 sierpnia).

„Serdecznie państwa zapraszamy na bardzo ważne wydarzenie związane z upamiętnieniem Powstania Warszawskiego, wydarzenia, które miało miejsce 75 lat temu, zrywu niepodległościowego, w którym zginęło 200 tys. Polaków. Upamiętniamy ten moment, dlatego zapraszamy na koncert, który odbędzie się 2 sierpnia o godzinie 18.00 w amfiteatrze Opery Nova w Bydgoszczy – powiedział wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Poseł Bartosz Kownacki przypomniał, że to już druga odsłona tego ważnego wydarzenia w Bydgoszczy. Wyjaśnił także, dlaczego historia warszawskiego zrywu niepodległościowego jest mu tak bardzo bliska.

„To oczywiste nawiązanie do tych uroczystości, które od wielu lat mają miejsce w Warszawie. Co roku odbywa się takie śpiewanie niezakazanych już piosenek na placu Piłsudskiego w Warszawie. Ponieważ z pochodzenia, nigdy tego nie ukrywałem, jestem warszawiakiem, mój dziadek brał udział w powstaniu warszawskim, pradziadek został zamordowany przez Niemców w czasie Rzezi Woli, dlatego chciałem, żeby te wydarzenia były żywe także tu w Bydgoszczy. Chciałbym żebyśmy wszyscy jednoczyli się wokół tych dramatycznych, ale jednocześnie bardzo pięknych i wzniosłych wydarzeń naszej historii” – podkreślił poseł Bartosz Kownacki.

Organizatorami koncertu są: Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Bartosz Kownacki i Szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych Dowódca Garnizonu Bydgoszcz gen. bryg. Dariusz Ryczkowski.

Źródło: K-PUW

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor