Wydarzenia 10 cze 11:48 | Redaktor
Koncerty, potańcówki i fiesta balonowa - weekend w Toruniu i Inowrocławiu

fot. UMWKP

Najbliższy weekend to obchody Święta Województwa w grodzie Kopernika i w Inowrocławiu. Od piątku do niedzieli odbędzie się fiesta balonowa, sobotni wieczór upłynie pod znakiem koncertu „Pod wspólnym niebem”, a niedziela to międzypokoleniowa potańcówka w Inowrocławiu i defilada przez toruński Rynek Staromiejski.

- Już w sobotę zapraszam do Torunia, gdzie będziemy mogli uczestniczyć w fantastycznym wydarzeniu, podczas którego każdy znajdzie coś dla siebie, a na scenie wystąpi plejada gwiazd. Niech to kujawsko-pomorskie niebo będzie przestrzenią spokoju, bezpieczeństwa i wspólnego świętowania – mówi marszałek Piotr Całbecki.

  

Koncert „Pod wspólnym niebem”

Tematem przewodnim tradycyjnie będą piosenki nawiązujące do nieba, gwiazd i kosmosu, czyli tego, co łączy ludzi niezależnie od wieku, przekonań i szerokości geograficznej. W tym roku po raz pierwszy koncert odbędzie się na placu cyrkowym, gdzie zagrają dla nas m.in. Ania Dąbrowska, Bovska, Brodka i O.S.T.R. W ostatnim dniu święta, w niedzielę (11 czerwca), przez Rynek Staromiejski przemaszeruje VII Defilada Sił Dętych Województwa Kujawsko-Pomorskiego, a o 18 rozpocznie się koncert L.U.C. & Rebel Babel Ensemble z gościnnym występem Mariki.

 

Regionalna Fiesta Balonowa o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Balony wylatywać będą od piątku do niedzieli. Dziś (9 czerwca) na placu cyrkowym ok. 22 planowany jest pokaz balonów, a przejazd samochodów z włączonymi palnikami w sobotę (start ok. 22 z placu za Urzędem Marszałkowskim, dojazd do placu cyrkowego ok.22.30). Loty i pokazy są uzależnione od warunków pogodowych; aktualne informacje  Wydarzenie Facebook

 

W Inowrocławiu potańczymy

Międzypokoleniową potańcówką i pokazami tańca Lenki i Jana Klimentów rozpocznie się w niedzielę (11 czerwca) zabawa w Inowrocławiu. W programie także animacje dla dzieci i warsztaty. Na scenie wystąpią Grażyna Łobaszewska i Jacek Wójcicki.

 

 

 

 

 

 

 

źródło: UMWKP

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor