Wydarzenia 30 sie 2019 | Redaktor
Konfederacja złożyła podpisy do rejestracji [WYBORY 2019]

zp

Konfederacja Bydgoszcz zarejestrowała w piątek (30 sierpnia) listy wyborcze w delegaturze Krajowego Biura Wyborczego. Zrobiła to z rekordową liczbą podpisów, przekraczającą dwukrotnie wymagany próg.

- Dostawaliśmy bardzo dużo telefonów, kontaktów osobistych z osobami, które chciały nas wesprzeć – mówił Marek Stankiewicz, koordynator zbiórki. - Bardzo dużo obywateli dzwoniło do nas, przychodziło, przynosząc po trzy, cztery podpisy od członków rodziny i wspierając nas dobrym słowem.

Konfederacji udało się zgromadzić 11,5tys. podpisów, co ponad dwukrotnie przekracza wymaganą liczbę pięciu tysięcy głosów poparcia.

fot. zp

- Ludzie nie głosują za partią, ale przeciw partii opozycyjnej. – podkreślał Marcin Sypniewski, lider listy konfederacji - My dzisiaj nie przedstawiamy opcji „anty”, przedstawiamy alternatywę „pro”: prowolnościową, proobywatelską, propolską, bo taka jest Konfederacja – mówił.

Na liście Konfederacji znajdują się 24 nazwiska, w tym cztery kobiety w pierwszej dziesiątce. Do senatu z okręgu bydgoskiego kandydować będzie Leszek Posłuszny, a w okręgu inowrocławskim Jarosław Latawiec.

zp


Czytaj też:

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor