Wydarzenia 27 mar 2017 | Wojciech Bielawa
Konkurs na dyrektora Teatru Polskiego. Ratusz upublicznia dokumenty

Teatr Polski w Bydgoszczy / fot. Anna Kopeć

Na stronie internetowej Urzędu Miasta zamieszczono dokumenty związane z procedurą wyboru nowego dyrektora Teatru Polskiego im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy. Ich ujawnienia domagał się Bartosz Frąckowiak, zastępca aktualnego dyrektora placówki.

Komisja konkursowa rekomendowała w ubiegły piątek (17.03) Łukasza Gajdzisa na stanowisko dyrektora Teatru Polskiego. Ma on objąć funkcję we wrześniu i pełnić ją przez trzy lata. Do zakończenia procedury wyboru szefa TP brakuje już tylko podpisu prezydenta Rafała Bruskiego.

Bartosz Frąckowiak, zastępca obecnego szefa teatru Pawła Wodzińskiego nie pogodził się z werdyktem komisji konkursowej i zażądał aby ratusz opublikował „skany koncepcji programowo-organizacyjnych, złożonych przez kandydatów, protokoły z prac komisji i wszystkie dokumenty wytworzone w trakcie postępowania konkursowego, w tym wniosek o wykluczenie aktorki Martyny Peszko z komisji konkursowej, ze względu na zastrzeżenia do jej bezstronności wraz z informacją o nazwisku składającej ten wniosek osoby”. - Mam nadzieję, że wiceprezydent Iwona Waszkiewicz jako przewodnicząca komisji, która tak bardzo podkreślała transparentność całej procedury, zdecyduje się na publikację wszystkich dokumentów – komentował Frąckowiak.

Wiceprezydent zapewniła, że ratusz nie ma nic do ukrycia i opublikuej materiały po konsultacji z kandydatami. Ostetecznie do sieci trafiły koncepcje programowe przygotowane przez aktualnego dyrektora Pawła Wodzińskiego i zwycięzcy konkursu Łukasza Gajdzisa. Dokumenty są dostępne tutaj.

Wojciech Bielawa

Wojciech Bielawa Autor

Redaktor prowadzący