Wydarzenia 21 kwi 18:43 | mk
Konsultacje strategii RP dla młodych. Spotkanie online

W środę (21 kwietnia) Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki zorganizował konferencję nt. konsultacji. Na zdjęciu: Piotr Mazurek/zrzut ekranu z transmisji

Jakie działania powinno podjąć państwo z myślą o młodzieży? Młodzi mieszkańcy regionu 27 kwietnia będą mogli przedstawić swoje propozycje na temat „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia”.

Konsultacje mają doprowadzić do stworzenia wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej. Do udziału zachęca ich inicjator, pełnomocnik rządu ds. polityki młodzieżowej, minister Piotr Mazurek. - Nie tworzymy strategii w gabinetach w Warszawie, ale w sposób w pełni partycypacyjny, podczas spotkań we wszystkich województwach - mówił podczas konferencji prasowej nt. spotkania dla Kujaw i Pomorza. - Każdy młody człowiek jest zaproszony do merytorycznej dyskusji o problemach i potrzebach. Wszystkie głosy muszą zostać wysłuchane, zapisane, przeanalizowane - deklarował.

Niezależnie od konsultacji w województwach, odbywają się też rozmowy z przedstawicielami konkretnych środowisk, m.in. młodych Polaków mieszkających na Kresach czy studiujących, pracujących na Zachodzie.

W ramach konsultacji prowadzone będą dyskusje w sześciu obszarach tematycznych: „edukacja i szkolnictwo wyższe”, „rynek pracy i przedsiębiorczość”, „społeczeństwo obywatelskie i kultura”, „polityka społeczna, polityka prorodzinna i mieszkaniowa”, „zdrowie
i sport” oraz „ekologia i klimat”.

Województwo kujawsko-pomorskie jest piątym, w którym odbędzie się spotkanie konsultacyjne. Widekonfrencję z podziałem na sześć „pokoi”, zaplanowano na 27 kwietnia, na godz. 17.00. Aby wziąć w niej udział należy wypełnić formularz zgłoszeniowy pod adresem:  https://strategiadlamlodych5.webankieta.pl/. Zapisać się można ć do 26 kwietnia (poniedziałek) do godziny 12.00.

Więcej informacji znajduje się na stronie https://www.gov.pl/DlaMlodych.

mk Autor