Wydarzenia 4 paź 2018 | Redaktor
Kosmiczne improwizacje na festiwalu Improdrom

Miks Impro / fot. Miejskie Centrum Kultury

Gratka dla fanów improwizacji. Rozpoczyna się Improdrom - Międzynarodowy Festiwal Teatrów Impro. Przez cztery dni będzie można oglądać spektakle grup polskich i zagranicznych oraz wziąć udział w warsztatach. Gwiazdą festiwalu będzie brytyjska grupa The Maydays.

Rozpoczyna się piąta edycja Improdromu - Międzynarodowego Festiwalu Improwizacji Teatralnej. W tym roku motywami przewodnimi wydarzenia są szeroko pojęty kosmos i niepowtarzalność chwili. Festiwal potrwa od czwartku (4 października) do niedzieli (7 października).

To niecodzienna impreza, ponieważ spektakle tworzone są „tu i teraz”, na oczach widzów. Publiczność ma wpływ na przebieg przedstawienia, które jest tworzone w oparciu o jej reakcje. W związku z tym  drugi raz ten sam spektakl się nie powtórzy, nawet jeśli wykonawca i tytuł się nie zmienią.

Na festiwalu w Bydgoszczy pojawią się improwizatorzy z całej Polski oraz z zagranicy. Oprócz spektakli będzie można uczestniczyć również w warsztatach improwizacji teatralnej.

Festiwal rozpocznie w czwartek (4 października) „Bingo Bango Bongo”. O godz. 19.00 na sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury pokażą się cztery grupy wybrane spośród występów zgłoszonych do konkursu, który odbywa się w tym roku po raz pierwszy. Na scenie zobaczymy: Grupę Teraz z Torunia z „Legendami Nowego Miasta”, PAPTAK z Wrocławia z „No exit” oraz dwie grupy ze stolicy - Hulaj po warszawsku ze spektaklem „Hulaj po bydgosku” i Dynastię z improwizowaną telenowelą. Na czwartkowy wieczór wstęp wolny.

W piątek (5 października) zaprezentują się pierwsi goście festiwalu. Od godz. 18.00 w sali widowiskowej MCK wystąpią: Oerbeatz / Zorak / wymyWammy (Bydgoszcz / Łódź) z pokazem pt. „Zgrzyty, lepy, ciągi”. Artyści wezmą na warsztat melodie, które niosą ze sobą różne historie – smutek, radość, potknięcia czy zwycięstwa. Potem nadejdzie czas na „Miks Impro” z Alanem Pakoszem z grupy AD HOC, spektakl improwizatorów Siedem Razy Jeden (Zielona Góra) pt. „Pocztówki z wakacji”, a na koniec wieczoru wystąpią „The Allnighters”. Grupa łączy improwizatorów z Grecji, Francji i Polski, a stworzy przedstawienie pt. „The Octopus”.

Trzeci dzień, sobota (6 października) rozpocznie o godz. 18.00 występ grupy z Krakowa AD HOC. Stworzą spektakl „Improrecycling”, do którego inspiracją będą przyniesione przez widzów przedmioty. Kolejna prezentacja to „Miks Impro” z Jen Rowe z The Maydays. Po niej na scenie pojawi się warszawski duet Dziubauer, czyli dwóch improwizatorów teatralnych i jeden looper.

Atrakcją wieczoru będzie występ brytyjskiej grupy The Maydays. Mają tylko rok stażu, a już byli nagrodzeni na licznych festiwalach. Na improdromowej scenie odegrają musical improwizowany pt. „Happily Never After”.

źródło: Miejskie Centrum Kultury

Dla osób, którym wciąż będzie mało, w niedzielę (7 października) o godz. 19.00 w kawiarni Szulka odbędzie się „Impro Jam dla wytrwałych”. Wstęp wolny.

Bilety w cenie: 1 dzień – 40zł i karnet (2 dni) – 70 zł, do nabycia w kasie MCK i na stronie bilety24.

Więcej infromacji o festiwalu znajduje się TUTAJ i TUTAJ.

Imprezę organizują Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy i działający w nim Teatr Improwizowany wymyWammy.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor