Wydarzenia 28 sie 2017 | Redaktor
Kryształowa Arena – tak będzie nazywać się lodowisko nad Brdą

materiały Urzędu Miasta Bydgoszcz

Internauci wybrali nazwę dla lodowiska, które powstaje przy ul. Toruńskiej w Bydgoszczy. W głosowaniu, które odbyło się na Facebooku Urzędu Miasta najwięcej polubień zyskała nazwa Kryształowa Arena.

Konkurs na nazwę dla lodowiska składał się z dwóch etapów. W pierwszym internauci zgłaszali swoje propozycje nazw. Wpłynęło ich ponad 600. Komisja konkursowa wybrała 15 najciekawszych: Torbyd, Nowy Torbyd, Brda Arena Bydgoszcz, Arctic Arena, Park Lodowy Bydgoszcz, Ice Arena Bydgoszcz, Torbyd Arena, Diament Brdy, Kryształowa Arena, Tafla, Torbydzia, Sopel, Lodowisko przy Brdzie, Łyżwiarka i Łucznik.

W drugim etapie mieszkańcy przez tydzień głosowali za pośrednictwem portalu społecznościowego miasta na Facebooku. Łącznie oddano niemal 3 tys. głosów. Ostatecznie najwięcej polubień i pozytywnych reakcji zyskała nazwa Kryształowa Arena nawiązująca do bryły lodowiska.

Lodowisko powstaje po północno-zachodniej stronie Hali Sportowo-Widowiskowej „Łuczniczka”. Budowa obiektu kosztuje 23,5 mln zł i zakończy się w przyszłym roku.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor