Wydarzenia 9 kwi 2020 | mk
 Łącznie 280 potwierdzonych zakażeń w regionie

fot. ilustracyjna, Pixabay

W czwartek (9 kwietnia) przed południem Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki poinformował o trzech kolejnych osobach zakażonych koronawirusem na terenie województwa.

O stanie zakażeń w czwartek (9 kwietnia) poinformował rzecznik wojewody Adrian Mól. Pozytywny wynik testów dotyczy jednej osoby z Bydgoszczy, jednej z powiatu bydgoskiego i jednej spoza naszego województwa (powiat olsztyński).

Łącznie w województwie kujawsko-pomorskim potwierdzonych zostało 280 przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Niestety, pięć osób zmarło.

Jednocześnie informuję, że w województwie kujawsko-pomorskim jest kolejnych sześciu ozdrowieńców. Łącznie w naszym województwie jest ich jedenastu - dodaje rzecznik wojewody, Adrian Mól.

W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 136 nowych przypadkach zakażenia oraz o kolejnych ofiarach śmiertelnych: 47-letniej kobiecie ze szpitala w Poznaniu, 90-letniej kobiecie ze szpitala w Tychach, 35-letniej kobiecie ze szpitala w Bytomiu, 62-letnim mężczyźnie ze szpitala w Łańcucie, 81-letnim i 77-letni mężczyźnie z Drzewicy, którzy nie byli hospitalizowani. Wszyscy mieli choroby współistniejące.

Liczba potwierdzonych zakażeń w kraju wynosi już 5341. Zmarły 164 osoby.

 

mk Autor