Wydarzenia 18 sie 2018 | Redaktor
Lato w pełni, a rowerzystów coraz mniej

Materiał ilustracyjny / fot. Anna Kopeć

Bydgoski Rower Aglomeracyjny zaliczył udane rozpoczęcie sezonu, szczyt osiągnął w maju, jednak od tamtego czasu statystyki coraz gorsze. Czy to efekt wakacji?

W tym roku Bydgoski Rower Aglomeracyjny zaczął funkcjonować od 31 marca. Obecnie w systemie zarejestrowanych jest 50 446 użytkowników.

Tak jak w poprzednich latach, system cieszy się ogromną popularnością. W kwietniu rowery wypożyczono 77 664 raz oraz zarejestrowało się 5 289 nowych użytkowników. W maju było jeszcze lepiej. Z rowerów miejskich korzystano 84 426 razy.

Niestety od początku wakacji trwa tendencja spadkowa. W czerwcu z Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego korzystano 60 923 razy, a w lipcu 51 016. W letnich miesiącach spadła też liczba nowych użytkowników – przez dwa miesiące zarejestrowało się nieco ponad 2 tys. osób.

Prawdopodobnie malejące liczby mają związek właśnie z okresem letnim - wakacyjno-urlopowym. Wiele osób korzystających z BRA to uczniowie, studenci oraz osoby, które dojeżdżają rowerem do pracy. Prawdopodobnie na początku roku szkolnego i akademickiego statystyki znowu podskoczą.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor