Wydarzenia 29 cze 15:52 | kd
Lipiec z „Zostań Turystą w swoim mieście”

fot. nadesłane

Pierwszy miesiąc akcji „Zostań Turystą w swoim mieście” okazał się wielkim sukcesem. Od początku wakacji zorganizowaliśmy dwa spływy kajakowe i czteryspacery. Oceniamy, że dotychczas naszych wydarzeniach wzięło udział ponad 300 osób. Lipiec zapowiada się jeszcze ciekawiej - mówi Filip Krauze ze Stowarzyszenie Obywatel Działa, organizator akcji. Udział we wszystkich wydarzeniach jest darmowy, ponieważ cały program realizowany jest dzięki wyborowi mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.

Z początkiem czerwca w Bydgoszczy ruszyła akcja „Zostań Turystą w swoim mieście” organizowana przez Stowarzyszenie Obywatel Działa.

Jest to seria 25 wydarzeń – spływów, zwiedzania obiektów historycznych i spacerów z przewodnikami – która potrwa aż do końca września. W czerwcu wszystkie wycieczki cieszyły się dużym zainteresowaniem natomiast na spacer z Tomaszem Izajaszem śladami Kanału Bydgoskiego, przyszło zdecydowanie najwięcej osób. Wyjątkowo udane było również wspólne zwiedzanie bydgoskiej Wieży Ciśnień ocenia Filip Krauze.

Akcje potrwają aż do końca września. Lipiec zapowiada się bardzo ciekawie. Wspólne zwiedzanie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Ostromecku, odkrywanie historii ul. Jagiellońskiej i Okola oraz odwiedziny w Młynach Rothera. Do tego spływy kajakowe na trasie Wyspa Młyńska – Brdyujście i Nowy Kanał Bydgoski – Zimne Wody.

Pełen i aktualny program można znaleźć na facebook.com na profilu organizatora - Bydgoszcz do odkrycia. Wszystkie wydarzenia są darmowe natomiast, na niektóre należy zapisać się wcześniej. Projekt w całości jest organizowany z budżetu Miasta Bydgoszczy w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

kd Autor