Łukasz Schreiber został ministrem
fot. Anna Kopeć
Prezydent Andrzej Duda w piątek (15 listopada) powołał Łukasza Schreibera w skład rządu.
Inne z kategorii
Bydgoskie WZL nr 2 wchodzą do gry o pociski Barracuda. W zakładzie pojawią się premier i szef MON
Nie żyje płk Urszula Tauer „Ala”. Bohaterka Powstania Warszawskiego miała 105 lat
Bydgoski poseł PiS obejmie funkcję konstytucyjnego Ministra Członka Rady Ministrów. Podczas poprzedniej kadencji, od listopada 2018 r., w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów był sekretarzem stanu do spraw parlamentarnych i wiceprzewodniczącym Komitetu Stałego Rady Ministrów.
Będzie odpowiadał za proces legislacyjny w KPRM. „Bardzo dziękuję Panu Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za zaufanie i powierzenie tak odpowiedzialnej funkcji. Liczę na owocną współpracę ze wszystkimi ministrami” - napisał Łukasz Schreiber na Facebooku.
Znane są już także funkcje innych bydgoskich parlamentarzystów. Przewodniczącym Sejmowej Komisji Zdrowia został ponownie Tomasz Latos (PiS). „Komisja ta jest czwartą co do wielkości komisją w Sejmie i mam nadzieję, że będzie dobrym forum do wymiany poglądów na różne tematy z zakresu ochrony zdrowia. Mimo różnic mamy wiele wspólnie do zrobienia dla dobra polskich pacjentów” - napisał.
Paweł Olszewski (KO) został przewodniczącym Komisji Infrastruktury, a wiceprzewodniczącym – Piotr Król (PiS).