Wydarzenia 12 maj 2019 | Redaktor
Marsz Normalności przeszedł ulicami Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

Normalna rodzina to chłopak i dziewczyna – skandowali m.in. uczestnicy Marszu Normalności, który w sobotę (11 maja) przeszedł ulicami Bydgoszczy.

fot. Anna Kopeć

Marsz był manifestacją w obronie życia i tradycyjnych wartości oraz odpowiedzią na pochód środowisk LGBT+ zorganizowany w sobotę w mieście. Kandydat Konfederacji w wyborach do Parlamentu Europejskiego, Marcin Sypniewski zachęcał do wzięcia udziału w Marszu, podkreślając, że „żyjemy w czasach, w których krzykliwe mniejszości narzucają nam swoją wolę i ograniczają nasze wolności, dlatego warto przypominać, co jest normą i skończyć z terrorem politycznej poprawności.

fot. Anna Kopeć

Przy okazji Marszu Konfederacja rozpoczęła zbiórkę podpisów pod projektem uchwały „Bydgoszcz wolna od ideologii LGBT”, która ma na celu zakaz wprowadzania do szkół zajęć zgodnych ze standardami WHO zakładających wczesną seksualizację małych dzieci, zakaz wprowadzana do szkół tzw. latarników pilnujących politycznej poprawności oraz zakaz narzucania przepisów antydyskryminacyjnych przedsiębiorcom.

Zgromadzenie rozpoczęło się w amfiteatrze o godz. 13.00 na ul. Mostowej, później Marsz Normalności przeszedł ulicami Grodzką, Podwalem, Pod Blankami pod pomnik Kazimierza Wielkiego.

fot. Anna Kopeć

red

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor