Wydarzenia 13 kwi 10:00 | kd
Masowe szczepienia w zakładach pracy. Akcja ma ruszyć od połowy maja

Prezydent Konfederacji Lewiatan Maciej Witucki w trakcie konferencji z wicepremierem Jarosławem Gowinem dyskutował o rozpoczęciu masowych szczepień w zakładach pracy.

 

Jeszcze w tym tygodniu zorganizuję spotkanie z Radą Przedsiębiorczości (...). Myślę, że do końca tygodnia wypracujemy rozwiązania, które będą do zaakceptowania zarówno przez rząd, jak i biznes. Intencją rządu jest jak najszybsze i jak najszersze udostępnienie szczepionek

 - powiedział wicepremier i minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.

Gowin powiedział również, że liczy na to, że akcja szczepień w  zakładach pracy ruszy już w połowie maja. Jednocześnie zaznaczył, że będą to dobrowolne szczepienia.

Punkty szczepień będą mogły utworzyć te firmy, które znajdą przynajmniej 500 osób chętnych do zaszczepienia oraz samodzielnie zorganizują całe przedsięwzięcie.

To zakład pracy zorganizuje personel szczepiący, to zakład pracy zorganizuje całe wyposażenie do tego, aby przeprowadzić szczepienie. To nie będzie trudne, bo lekarzy, którzy współpracują z biznesem, jest sporo. Nie mówimy tylko o medycynie pracy, ale również o lekarzach, którzy pracują dla różnego rodzaju zakładów po to, żeby pracownikom przyspieszyć w razie potrzeby wsparcie medyczne

– przyznał prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski.

 

 

Inf. PAP/WP/TT

kd Autor