Wydarzenia 23 wrz 2018 | Redaktor
 Międzyszkolna Liga Szachowa w nowej odsłonie [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

Po wakacyjnej przerwie wróciła największa liga szachowa w województwie kujawsko-pomorskim. Tym razem na ligę złoży się aż 10 turniejów rozgrywanych co miesiąc. W inauguracyjnym turnieju na starcie stanęło 67 zawodników.

Zwycięzcami obu grup zostali bracia. W grupie A dobrze już znani z poprzedniej edycji Kacper i Karol Kacprzakowie z SP63 w Bydgoszczy, a w grupie B bracia Wojciech i Robert Stróżowie. Pozostałe wyniki dostępne poniżej:

Tutaj wyniki turnieju A

Tutaj wyniki turnieju B

 

fot. Piotr Lampkowski

Międzyszkolna Liga Szachowa wraz z każdą edycją zwiększa nie tylko swój zasięg, ale także zainteresowanie instytucji i firm. Nic więc dziwnego, że na otwarciu pojawili się goście: Marcin Swaczyna reprezentujący Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego, Andrzej Cieślik z Pomorsko-Kujawskiej Izby Budowlanej, Ewa Kozanecka Poseł na Sejm RP, Marek Marszałek - Dyrektor Enea Operator. Uroczystość otwarcia prowadzili Jacek Rutkowski - prezes firmy Mat-Bud pełniący jednocześnie funkcję przewodniczącego Komitetu Honorowego Ligi, Arkadiusz Matczyński - prezes Międzyszkolnej Ligi Szachowej i Dyrektor Szkoły w Łochowie Mirosław Donarski. Sędzią głównym zawodów był Karol Jaroch.

Do zdobycia było aż 12 pucharów, 24 medale i mnóstwo nagród, które otrzymał każdy uczestnik.

Międzyszkolna Liga Szachowa jest częścią projektu „Edukacja przez szachy”. Nie mogło więc zabraknąć walorów edukacyjnych. Tym razem był to występ dwóch gitarzystów Adama Pazdygi i Szymona Rychela z Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Górsku, którym towarzyszyła dyrektor szkoły Agnieszka Witki.

Na zakończenie, co wpisuje się już w tradycję każdego turnieju, losowane były zaproszenia do Filharmonii Pomorskiej, Teatru Polskiego, Kina Helios, Muzum Mydła i Historii Brudu, Family Parku i Salonu Wirtualnej Rzeczywistości Technetvr.

Następny turniej 13 października w Zespole Szkół Budowlanych.

Zapisy i wszystkie informacje na stronie http://edukacjaprzezszachy.pl

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor