Wydarzenia 6 lip 2018 | Redaktor
Minimuzeum w zabytkowym tramwaju

fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Warsztaty mydlarskie, skarby z minionych epok, najbardziej charakterystyczne budowle naszego miasta i zajęcia plastyczne z tworzenia pocztówek. Takie atrakcje przygotowano w minimuzeum, które zlokalizowane jest w zabytkowym tramwaju przy ulicy Długiej 43.

Trwa Rok Bydgoskiego Dziedzictwa Przemysłowego. Jednym z działań, które towarzyszą obchodom jest Bydgoski Wehikuł Czasu. Pod tą nazwą kryje się stary tramwaj, stojący przy ulicy Długiej 43. Tradycyjnie pełni on funkcję letniego punktu informacji turystycznej. Jednak w tym roku znajdziemy w nim wiele dodatkowych atrakcji, które nawiązuje do przemysłowej historii miasta.

Ponadto w letnie soboty można wziąć udział w różnych warsztatach, które przybliżają uczestnikom bydgoski przemysł i rzemiosło oraz dzieje miasta. Zajęcia będą się odbywać w godzinach: 10.00 – 10.45, 11.00 – 11.45, 12.00 – 12.45. Obowiązują zapisy w Starym Tramwaju – za każdym razem może wejść 10 osób, liczy się kolejność zgłoszeń. Wstęp kosztuje 2 zł.

fot. UMB

W lipcu Stary Tramwaj zaprasza na następujące zajęcia:

7 lipca – Muzeum Mydła i Historii Brudu, Karol Łyjak - „Dzień dobry, kontrola czystości!”. Warsztaty mydlarsko-humorystyczne z niedalekiej historii higieny. W czasie warsztatów uczestnicy wykonają swoje własne mydło, posłuchają o historii higieny oraz dawnych zwyczajach i sposobach utrzymywania czystości. Prowadzący opowie również o gwarze bydgoskiej.

14 lipca – Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego – „Jak Bydgoszcz budowano?”.
Tematem warsztatów będą najbardziej charakterystyczne budowle naszego miasta. Uczestnicy będą mieli okazję wcielić się w rolę bydgoskiego budowniczego lub inżyniera i stworzyć własny projekt architektoniczny.

21 lipca – Otwarta Pracownia Sitodruku, Katarzyna Kowalczyk - Warsztaty Pocztówka z Bydgoszczy. Zajęcia plastyczne dla najmłodszych, w czasie których uczestnicy stworzą własne pocztówki z naszego miasta.

28 lipca – Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego – „Bydgoszczanie w podróży. Przysmaki”. Zajęcia przybliżą uczestnikom informacje na temat tego, jak dawni mieszkańcy Bydgoszczy przemieszczali się oraz jakie przysmaki mogli ze sobą zabrać w podróż. W czasie spotkania każdy przygotuje i zapakuje podróżną „walizkę”.

Źródło: UMB

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor