Wydarzenia 10 cze 2020 | Krzysztof Drozdowski
Minister Sportu zapowiedziała nowy program rządowy: Sportowe Wakacje Plus

fot. KD

W związku z obecną sytuacją i epidemią koronawirusa, żeby aktywizować polskie społeczeństwo, chciałam zapowiedzieć nowy program „Sportowe Wakacje Plus" . Przeznaczymy na niego 10 milionów złotych - powiedziała minister sportu.

Szczegóły nowego programu poznamy wkrótce. Ze słów minister sportu wiemy, że jego głównym celem będzie - wsparcie dzieci i młodzieży, organizacji turniejów i eventów. Głównie chodzi jednak o aktywizację społeczeństwa w wakacje - powiedziała Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Podczas konferencji z minister sportu obecni byli również minister Łukasz Schreiber, poseł Tomasz Latos oraz wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

- Pani minister zapowiedziała kolejną edycję programu „Klub", ale także bardzo ważny nowy program na wakacje. On będzie dodatkowym wsparciem na trudny czas dla klubów, przeznaczonym na aktywizowanie dzieci i młodzieży, ale także całego środowiska sportowego w Polsce. Myślę, że ten program spotka się z dużym zainteresowaniem w całym kraju - powiedział Łukasz Schreiber.

Poseł Tomasz Łatos odniósł się do propozycji rządowego wsparcia budowy hali lekkoatletycznej na Zawiszy kwotą 25 milionów złotych. Zaznaczył, że ma nadzieję na ponowne rozpatrzenie propozycji przez bydgoski samorząd.

Krzysztof Drozdowski

Krzysztof Drozdowski Autor

Publicysta, autor wielu książek historycznych.