Wydarzenia 3 cze 2018 | Redaktor
Mocne uderzenie na zakończenie Drums Fusion [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

Ten koncert zapowiadany był jako wielki finał Drums Fusion. I faktycznie, występ fińskiej grupy Apocalyptica na Wyspie Młyńskiej, zapisze się na długo we wspomnieniach fanów festiwalu.

fot. Anna Kopeć

Połączenie metalowych brzmień z klasycznym instrumentarium było rewolucyjnym pomysłem, gdy zespół zadebiutował w 1996 roku, wydając album "Apocalyptica Plays Metallica by Four Cellos". Wiolonczelowe dzieło instrumentalnego rocka na stałe zmieniło muzyczny pejzaż ciężkich brzmień. To nowatorska interpretacja utworów czołowego zespołu naszych czasów. W 20. rocznicę grupa postanowiła ponownie wydać swój debiutancki krążek w formie specjalnej, odnowionej edycji, na której znalazły się trzy premierowe utwory: Batter, Nothing Else Matters oraz Seek & Destroy. Apocalyptica stworzyła swój własny, odrębny gatunek, co posłużyło jako podwaliny dla kariery trwającej od ponad 20 lat – z milionami sprzedanych płyt oraz ogromną liczbą wyprzedanych koncertów na całym świecie.  

Drums Fusion 2018 odbywał się w dniach 28 maja – 2 czerwca w Bydgoszczy. Organizatorem festiwalu jest Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy oraz Urząd Miasta Bydgoszczy.

fot. Anna Kopeć

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor