Wydarzenia 14 sie 2019 | Redaktor
Montują słupki na Starym Rynku. Samochodami nie wjedziemy [ZDJĘCIA]

fot. Piesza Bydgoszcz, Facebook

Trwają prace związane z wprowadzeniem nowej organizacji ruchu w obrębie Starego Miasta. Auta nie wjadą na Stary Rynek, a dostawa towarów będzie mogła odbywać się tylko w wyznaczonych strefach i godzinach.

Drogowcy montują w siedmiu miejscach zapory w postaci wysuwanych słupków, za sprawą których samochody nie będą mogły wjechać do strefy wyłączonej z ruchu - Starego Rynku i fragmentów okolicznych ulic.

fot. Piesza Bydgoszcz - nadesłane

Z zmian cieszą się społecznicy prowadzący fanpage Piesza Bydgoszcz:

Funkcję deptaków przeznaczonych dla pieszych i rowerzystów, oprócz Mostowej (do Grodzkiej), pełnić będą również ulice: Niedźwiedzia, Batorego (do Zaułka), Jana Kazimierza (do Zaułka), Magdzińskiego (do Podwala), Kręta (do Jatek), Długa (od Batorego do Jana Kazimierza), Ku Młynom, pieszojezdnia wokół katedry.

materiały UMB

Możliwość zaopatrzenia punktów handowych i gastronomicznych będzie od godz. 6.00 do godz. 10.00 od poniedziałku do piątku, wyznaczono punkty postoju (żółte z zieloną obwódką). Całodobowe zastrzeżone miejsca postojowe zaplanowano też dla niepełnosprawnych (na grafikach zaznaczone jako fioletowe), policji (pomarańczowe), potrzeb hotelowych (zielone z literką H), motocykli (czerwone) oraz uczestników Mszy świętych pogrzebowych i ślubnych w pobliżu katedry (granatowe).

Zmiany w ruchu na zrewitalizowanym Starym Rynku zostały zaplanowane po konsultacjach społecznych. 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor