Wydarzenia 23 cze 2020 | Krzysztof Drozdowski
Morawiecki: Dzięki tarczy antykryzysowej uratowaliśmy prawie 400 tysięcy miejsc pracy

Fot. PF

Poniedziałek (23 czerwca) był pracowitym dniem dla premiera Mateusza Morawieckiego. Po spotkaniu z mieszkańcami Bydgoszczy w Starym Fordonie i podpisaniu umowy na budowę Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego, pojawił się z wizytą w urzędzie wojewódzkim, na spotkaniu z przedsiębiorcami.

W trakcie spotkania premier Morawiecki przedstawił zalety wprowadzanych przez jego rząd kolejnych tarcz antykryzysowych. W odniesieniu do województwa kujawsko-pomorskiego było to ponad pięć miliardów złotych, czyli, jak wspomniał również w swoim przemówieniu na rynku w Fordonie, więcej niż roczny budżet Bydgoszczy i Torunia razem wziętych. 

Wprowadzana w odpowiednim momencie pomoc rządowa pozwoliła na uratowanie około pięciu  milionów miejsc pracy w  całym kraju i prawie 400 tysięcy miejsc pracy w województwie kujawsko-pomorskim.

- To okazało się bardzo dobrym krokiem. To okazało się tym krokiem, który uratował pięć milionów miejsc pracy w całej Polsce - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Premier przypomniał również o Funduszu Dróg Lokalnych oraz tarczy inwestycyjnej dla samorządowców. Dodatkowo, jak wskazał, działania prezydenta Andrzeja Dudy, który zabiega o sprowadzenie do Polski kolejnych inwestycji, wydatnie przyczyniają się do opanowania sytuacji gospodarczej i ekonomicznej w kraju.

Podczas spotkania w urzędzie wojewódzkim premier poinformował, że dzięki jego staraniom Fundusz Dróg Lokalnych zostanie rozszerzony.

- Dzisiaj, tutaj przedstawiam państwu nową, poszerzona wersję Funduszu Dróg Lokalnych. Będzie ona teraz dotyczyła również miast na prawach powiatu - powiedział premier.

Wracając do tematu zbliżajacych się wyborów prezydenckich, Morawiecki powiedział, że potrzebny jest prezydent, który będzie, tak jak dotychczas było, współpracował z rządem, a nie blokował wszelkie działania. Jak to ujął premier, potrzebny jest prezydent skuteczny, a nie taki, który będzie stosował zasadę „weto dla weta, nie bo nie, sprzeciw dla sprzeciwu”.

- Wszystkim nam powinno na tym zależeć i to jest sedno naszego działania, sens naszego działania, żeby ludziom żyło się dostatniej, żyło się lepiej, żeby więcej zarabiali - mówił do przedsiębiorców premier Morawiecki.

Spotkanie zakończył zapewnieniem o harmonijnej współpracy na linii rząd - polscy przedsiębiorcy.

 

 

Zdj. PF

Krzysztof Drozdowski

Krzysztof Drozdowski Autor

Publicysta, autor wielu książek historycznych.