Wydarzenia 3 paź 18:05 | ak
Most Esperanto przejdzie gruntowny remont

fot. UMB

Niebawem rozpocznie się gruntowny remont mostu Esperanto. Miasto podpisało już umowę z wykonawcą, który przebuduje drewniany pomost, wyremontuje stalową konstrukcje i podpory obiektu. Nad pracami czuwać będzie firma Kormost.

- Remont obiektu o charakterze kładki jest niezbędny, by w dalszym ciągu w bezpieczny sposób mogli korzystać z niego piesi - podaje ratusz.

Na etapie przetargu najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Kormost, która wyceniła wartość robót na 1,2 mln złotych.  Prace mają ruszyć już wkrótce, natomiast zakończenie zadania planowane jest jeszcze w tym roku.

- Oprócz prac remontowych zaplanowano doposażenie konstrukcji w nowe elementy. Schody zyskają  prowadnice dla wózków i rowerów oraz malowanie specjalną farbą ułatwiające poruszanie się osobom słabowidzącym. Poza tym dokonana zostanie korekta naciągu want w sposób umożliwiający swobodną pracę przęsła w pełnym zakresie temperatur - informuje miasto.

fot. UMB

W związku z tak dużym zakresem prac, kładka zostanie zamknięta, a ruch pieszy poprowadzony pobliskim mostem Pomorskim (przy rondzie Toruńskim).

Obiekt po odbiorach będzie objęty długą, 15-letnią gwarancją na zabezpieczenie przed korozją.

Przypomnijmy, że aktualnie miasto powtarza przetarg na rewitalizację bulwarów nad Brdą od ul. Krakowskiej do mostu Kazimierza Wielkiego. Jak czytamy na oficjalnej stronie ratusza: - Pierwsze postępowanie zostało unieważnione ze względu na znacznie droższe oferty wykonawców niż centralne środki przyznane na ten cel.

 

Na podst. Oficjalny Serwis Bydgoszczy

ak Autor