Wydarzenia 9 maj 2020 | mk
Myślęcinek udostępnia część atrakcji. W tym Zaginiony Świat

Wraz z otwarciem parków i lasów, udostępniono także myślęciński Ogród Botaniczny/fot. Anna Kopeć

Ogród zoologiczny pozostaje jeszcze zamknięty, ale można wybrać się do Ośrodka Rekreacji Konnej, na pole golfowe, a także zobaczyć dinozaury. Leśny Park Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” stopniowo odmraża swoje obiekty.

Zajęcia w Ośrodku Rekreacji Konnej wznowiono 5 maja - odbywają się według nowych zasad i nowego grafiku. Na indywidualną jazdę mogą umówić się zarówno osoby zaawansowane, jak i początkujące, w ofercie ośrodka są także minizastępy i jazda terenowa. Maksymalnie czterech jeźdźców może przebywać na zewnętrznych padokach, sześciu - w terenie. Ośrodek jest zamknięty dla odwiedzających. Szczegóły są dostępne na stronie www.rekreacja.konna.pod.aniolami.pl.

Otwarto również pole golfowe - można się po nim poruszać jedynie w grupkach dwuosobowych, z zachowaniem dystansu od siebie. Aby wejść na teren, należy przelewem opłacić kartę wstępu - szczegóły na stronie Bydgoskiego Klubu Golfowego na Facebooku. 

fot. Anna Kopeć

Maksymalnie sześć osób może skorzystać z pola do paintballa. Park tłumaczy, że cały strój, włącznie z maską, jest po każdym graczu odkażany, nie ma możliwości ubioru tego samego zestawu w ciągu dnia. Szczegóły pod numerem 577 797 337 .

W bieżący weekend (9-10 maja) czynny jest także Zaginiony Świat. Dinozaury i  inne stworzenia z zamierzchłej przeszłości można oglądać w godz. 12.00-18.00 (kasa czynna do 17.30), koszt wstępu - 5 złotych. Jak informuje Park,  „na stałe otwarcie tej ścieżki dydaktycznej  i pozostałej części kompleksu z urządzeniami rekreacyjnymi trzeba jednak poczekać”.

źródło: www.myslecinek.pl, oprac. red.

Zobacz także fotogalerię z Ogrodu Botanicznego w Myślęcinku:

 

mk Autor