Wydarzenia 19 wrz 2018 | Redaktor
Na Kapuściskach kolejne zmiany w komunikacji

fot. Anna Kopeć

Na Kapuściskach rozpoczyna się kolejny etap prac remontowych związanych z przebudową torowiska. W związku z tym następują zmiany w komunikacji miejskiej (linie nr 59, 61, 73, 31N) i zamknięcie kolejnego odcinka jezdni.

Dzisiaj (19 września) zamknięto dla ruchu kołowego odcinek jezdni Wojska Polskiego pomiędzy ulicami K. K. Baczyńskiego i Chemiczną. Zostały również wprowadzone zmiany w komunikacji autobusowej.

Linie nr 59 – wariant podstawowy nadal skrócony do przystanku Wojska Polskiego / Baczyńskiego. Wariant Błonie-Łęgnowo bez obsługi przystanku Kapuściska. Wariant Łęgnowo-Błonie zatrzymuje się na przystankach Kapuściska i Wojska Polskiego / Baczyńskiego.

Linia nr 61 – wariant podstawowy nadal skrócony do przystanku Wojska Polskiego / Baczyńskiego. Warianty Rekinowa-Mokra zatrzymują się przystanku Kapuściska (zlokalizowanym na ul. Chemicznej za ul. Wojska Polskiego). Warianty Mokra-Rekinowa zatrzymują się na przystankach Kapuściska i Wojska Polskiego / Baczyńskiego.

Linia nr 73 – będzie zatrzymywała się na przystanku początkowo-końcowym Kapuściska (zlokalizowanym na ul. Wojska Polskiego za ul. Chemiczną). Linia zawróci w kierunku Pod Skarpą na wysokości skrzyżowania Wojska Polskiego / K. K. Baczyńskiego.

Linia nr 31N – warianty do Łoskonia zatrzymują się na przystanku Kapuściska (zlokalizowanym na ul. Chemicznej za ul. Wojska Polskiego). Warianty do Dworzec Leśne / Podkowa zatrzymują się na przystankach Kapuściska i Wojska Polskiego / Baczyńskiego.

Przystanek Wojska Polskiego / Baczyńskiego w kierunku ul. Chemicznej zlokalizowany za skrzyżowaniem ulic Wojska Polskiego i Baczyńskiego zostanie przeniesiony przed skrzyżowanie.

Przystanek Wojska Polskiego / Łukasiewicza ulegnie likwidacji.

źródło: ZDMiKP

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor