Wydarzenia 8 wrz 18:09 | ak
Na Okolu powstanie park sensoryczny. Będą szumiące rośliny, wir wodny i kalejdoskop

fot. UMB

Park sensoryczny dla dzieci z niepełnosprawnościami, zmagającymi się ze spektrum autyzmu powstanie na bydgoskim Okolu. Projekt wybrany został przez mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.

Na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Upośledzonej Umysłowo nr 3 przy ul. Granicznej w Bydgoszczy powstanie park sensoryczny. Inwestycjia pozwoli dzieciom, w tym m.in. wychowankom SOSW, na bardziej efektywny rozwój poprzez zabawę, będzie też pomocna w terapii i edukacji. W ramach realizacji projektu powstaną m.in. dwa warzywniaki, wir wodny, słupek iluzji czy kalejdoskop. Nasadzone też zostaną wielobarwne, szumiące i intensywnie pachnące rośliny. 

Park zyska szereg elementów małej architektury, w tym tablicę informacyjną z regulaminem, ławki z oparciami i bez. Pojawią się też tablice edukacyjne z tworzywa barwionego w masie. Ustawione zostaną kosze na śmieci do segregacji. Zaplanowano również wykonanie nawierzchni trawiastej (ok. 290 m kw.).

Obiekt zapewni dzieciom możliwość swobodnego poruszania się i zabawy z elementami poznawczymi wewnątrz wydzielonego terenu.

Wcześniej w ramach BBO na terenie przy ul. Granicznej powstały przeznaczony dla osób z niepełnosprawnościami integracyjny plac zabaw oraz integracyjna siłownia plenerowa. Na terenie SOSW nr 3 stanęła również nowoczesna sala sportowa z funkcją rehabilitacyjną.

Na podst. mat. biura prasowego UMB

ak Autor