Wydarzenia 7 sie 2018 | Redaktor
Na te studia jeszcze możesz się zapisać. UKW i UTP kontynuują nabory

fot. ilustracyjna /Pixabay

Trwa rekrutacja na studia I stopnia na obu bydgoskich uniwersytetach. Lista studentów nie zapełniła się jeszcze na kilkudziesięciu kierunkach.

Wybór studiów jest nadal bogaty: od tradycyjnych, takich jak filologie czy pedagogika, po kierunki młode, jak zielarstwo i fitoterapia czy zoofizjoterapia.

Uzupełniający nabór na UTP trwa do 31 sierpnia, na UKW – do 12 września.

Poniżej lista kierunków stacjonarnych I stopnia, na które można się jeszcze zarejestrować:

UKW (przedłużony nabór): biotechnologia, filologia rosyjska, fizyka, geografia, informacja naukowa i bibliotekoznawstwo, inżynieria materiałowa, inżynieria techniczno-informatyczna, kulturoznawstwo, lingwistyka  o specjalności j. niemiecki z j. rosyjskim, matematyka, ochrona środowiska, politologia, przewodnictwo i pilotaż turystyczny, regionalistyka europejska, socjologia, stosunki międzynarodowe, wojskoznawstwo, zarządzanie dziedzictwem kulturowym i ochrona zabytków, zarządzanie przyrodą.

UKW (nabór dodatkowy): administracja, bezpieczeństwo narodowe, biologia, edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, edytorstwo, ekonomia, filologia o spec. germanistyka ze znajomością języka niemieckiego, filologia (j. angielski z j. arabskim), filologia (j. angielski z j. niemieckim ze znajomością języka niemieckiego), filologia (j. rosyjski z j. chińskim), filologia polska, filozofia, historia, inżynieria bezpieczeństwa, logopedia, pedagogika, pedagogika resocjalizacyjna, pedagogika wczesnoszkolna, praca socjalna, prawo w biznesie, rewitalizacja dróg wodnych, zarządzanie kryzysowe w środowisku.

Rejestracji na UKW  należy dokonać za pośrednictwem strony internetowej: http://www.rekrutacja.ukw.edu.pl/ Do 12 wrześna mogą rejestrować się także kandydaci na studia niestacjonarne oraz studia II stopnia (magisterskie).

UTP (rekrutacja uzupełniająca): analityka chemiczna i spożywcza, biotechnologia, budownictwo, elektronika i telekomunikacja, elektrotechnika, energetyka, geodezja i kartografia, finanse i rachunkowość, inspekcja weterynaryjna, inżynieria biomedyczna, inżynieria odnawialnych źródeł energii, inżynieria środowiska, mechanika i budowa maszyn, mechatronika, rolnictwo, technologia chemiczna, technologia żywności i żywienie człowieka (WtiICh), teleinformatyka, transport, wzornictowo (egzamin praktyczny: 3 września), zarządzanie, zarządzanie i inżynieria produkcji, zielarstwo i fitoterapia, zoofizjoterapia, zootechnika.

Rejestracja i składanie dokumentów trwa do 31 sierpnia. Rejestracja on-line odbywa się za pośrednictwem strony https://rekrutacja.utp.edu.pl/.  Ogłoszenie wyników 5 września.

Szczegóły na stronach uczelni.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor