Wydarzenia 12 mar 2019 | Redaktor
Na wiosnę więcej lotów z Bydgoszczy

Od kwietnia wrócą sezonowe połączenia do Lwowa realizowane przez PLL LOT/fot. ilustracyjna Pixabay

Loty do Glasow Prestwick i częstsze rejsy do Londynu. Port Lotniczy Bydgoszcz podsumowuje luty i zapowiada nowości w sezonie letnim.

Ze statystyk za luty lotnisko jest zadowolone – port odprawił 25 588 pasażerów, czyli o 7,9 procent więcej niż w analogicznym miesiącu rok temu. Wykonanych zostało 540 operacji lotniczych, co oznacza wzrost o 3,6 proc. w stosunku do ubiegłego roku w tym okresie.

Od ostatniej niedzieli marca – czyli początku „lotniczego” sezonu letniego – w bydgoskim porcie zwiększy się częstotliwość lotów, pojawią się też nowe kierunki. Na początku kwietnia Ryanair rozpocznie loty do Glasgow Prestwick. Loty będą odbywać się we wtorki i soboty. Od 26 kwietnia wrócą też sezonowe loty do Lwowa. PLL LOT z Bydgoszczy będzie je realizować w poniedziałki i piątki.

Na sezon letni zaplanowano również więcej – dziesięć tygodniowo – lotów do Londynu. Połączenie do Londynu Stansted będzie realizowane codziennie, a do Londynu Luton trzy razy w tygodniu.

Zmienią się dni rejsów do Kijowa Boryspol. Od kwietnia będą odbywać się we wtorki i soboty. Rejsy do Düsseldorf Weeze realizowane będą do końca marca.

źródło: Port Lotniczy Bydgoszcz SA

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor