Wydarzenia 5 mar 2021 | Redaktor
Nabór do miejskich przedszkoli. Dzieci można zgłaszać od poniedziałku

zdjęcie ilustracyjne, BBC Creative, Unsplash

8 marca rozpoczyna się rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Bydgoszcz. Pierwszy nabór zakończy się 26 marca.

Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2021/22 rozpocznie 8 marca o godz. 8.00, będzie odbywać się online. Elektroniczny system naboru jest już dostępny, można zapoznać się z ofertą wszystkich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych prowadzonych przez Miasto Bydgoszcz. 
 
Rodzic będzie musiał zalogować się do systemu i wpisać wszystkie dane, a następnie wydrukowany i podpisany wniosek dostarczyć do preferowanego przedszkola. We wniosku można wpisać maksymalnie 3 przedszkola (oddziały przedszkolne). Jeśli dziecko nie dostanie się do żadnego z nich, rodzic może ubiegać się o jego przyjęcie do innej placówki w naborze uzupełniającym, jeśli nadal będzie dysponowała wolnymi miejscami.
 
W tym roku Miasto przygotowało 1800 miejsc dla maluchów, które pójdą do przedszkola po raz pierwszy. W postępowaniu rekrutacyjnym biorą udział dzieci zamieszkałe na obszarze gminy Miasta Bydgoszcz, urodzone w latach 2015-2018. Rodzice dzieci zamieszkałych poza Bydgoszczą mogą ubiegać się o przyjęcie dziecka dopiero po zakończeniu naboru uzupełniającego. Pierwszy nabór kończy się 26 marca, a lista dzieci zakwalifikowanych zostanie opublikowana 19 kwietnia. Postępowanie uzupełniające rozpocznie się 1 czerwca.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.bydgoszcz.pl w zakładce EDUKACJA -> Nabór do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej.

komunikat Urzędu Miasta Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor