Wydarzenia 29 cze 2019 | Redaktor
Nad wodą można bezpiecznie wypoczywać [WIDEO]

fot. Policja

Policyjni „wodniacy” spotkali się z dziećmi i młodzieżą przebywającą na półkoloniach organizowanych przez Stowarzyszenie Bezpieczeństwo Dziecka w Bydgoszczy w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2019”. Funkcjonariusze rozmawiali z nimi o bezpieczeństwie nad wodą.

Spotkanie odbyło się w środę (26 czerwca) przed południem w siedzibie WOPR w Bydgoszczy przy ul Toruńskiej 157. Policjanci z Ogniwa Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych bydgoskiej komendy wraz z ratownikami WOPR przeprowadzili prelekcję z dziećmi i młodzieżą przebywającą na półkoloniach organizowanych przez Stowarzyszenie Bezpieczeństwo Dziecka w Bydgoszczy. Wszystko w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2019”.

Ratownik i policjanci przypomnieli o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą, zakazie korzystania z tzw. dzikich kąpielisk oraz opowiedzieli o zdarzeniach, jakie mogą się przyczynić do zagrożeń i w konsekwencji utraty zdrowia lub życia.

Na spotkaniu zaprezentowano sprzęt będący na wyposażeniu ratowników WOPR oraz policjantów, który służy do ratowania życia w szczególności osób tonących. Oczywiście każdy mógł zobaczyć jak się nim posługuje. Co więcej, funkcjonariusze na spotkanie z półkolonistami przypłynęli policyjną łodzią. Każdy miał okazję z bliska przyjrzeć się maszynie. Na zakończenie mundurowi przygotowali dla zgromadzonych niespodziankę – pokaz umiejętności i sprawności w sterowaniu policyjną łodzią.

Źródło i foto: Policja

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor