Wydarzenia 8 mar 2018 | Redaktor
Najnowszy numer „Tygodnika Bydgoskiego” w kioskach!

Tym razem tematem tygodnia jest zakaz handlu w niedzielę. W numerze przeczytacie m.in. jak nowe przepisy wpłyną na funkcjonowanie sklepów, dowiecie się też kto straci, a kto zyska dzięki zakazowi handlu.

Temat Tygodnia
Zakaz handlu w niedzielę. Bydgoskie sklepy przygotowane

1 marca weszła w życie ustawa ograniczająca handel w niedzielę. Jak za sprawą nowych przepisów zmieni się handel w Bydgoszczy? Czy sieci sklepów i galerie handlowe już znalazły sposoby na poradzenie sobie ze zmianami?

Miasto skarbów
Wykopaliska w katedrze zakończone

– Zbadaliśmy zaledwie cząstkę kościoła, ok. 40 procent prezbiterium. Reszta, a także nawa główna, zostaje dla przyszłych pokoleń archeologów – mówi kierownik prac archeologicznych, Robert Grochowski. Po dwóch miesiącach intensywnej pracy archeolodzy opuszczają bydgoską katedrę.

Bydgoszcz
Tramwaj przejechał im przez śniadanie

Mieszkańcom osiedla Bydgoszcz Wschód kończy się cierpliwość. Hałas tramwajów przejeżdżających w bezpośrednim sąsiedztwie ich domów sprawia, że nie mogą normalnie funkcjonować. Od dwóch lat bezskutecznie apelują o montaż ekranów akustycznych.

Wywiad
Siłą Poczty Polskiej są jej pracownicy

W ostatnich latach kierunkiem strategicznym Poczty jest rozwój usług na rynku kurierskim. To ukłon w stronę klientów związanych z handlem internetowym – mówi Karol Górski, dyrektor Regionu Sieci Poczty Polskiej w Bydgoszczy.

Historia
Wybuchowa fabryka pod miastem

Z części pozostałości po niemieckiej fabryce zbrojeniowej Dynamit-Aktien Gesellschaft (DAG) uczyniono wyśmienity i rozpoznawalny obiekt muzealny – „Exploseum”. Jaka była historia tego miejsca?

Kultura
Przyzwyczajamy bydgoszczan do musicali

– Wszyscy artyści, z którymi współpracuję, mają nadzieję, że ten projekt przetrwa, bo w Bydgoszczy czują się fantastycznie. Chcieliby tu wracać – mówi Judyta Wenda, inicjatorka Nowej Sceny w Bydgoszczy. W rozmowie z „Tygodnikiem” podsumowuje drugą edycję przedsięwzięcia.

Sport
Piętrzą się problemy Łuczniczki Bydgoszcz

Pech zdaje się nie opuszczać bydgoskiego klubu. Po przegranej ze Skrą Bełchatów 0:3, a przed środowym meczem w Zawierciu, rozmawialiśmy z trenerem siatkarzy Łuczniczki Bydgoszcz Jakubem Bednarukiem.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor