Wydarzenia 12 cze 2019 | Redaktor
Noc Teatrów 2019 w Teatrze Polskim

fot. Anna Kopeć

Teatr Polski im. H. Konieczki w Bydgoszczy zaprasza na warsztaty prowadzone przez twórców i realizatorów teatralnych, na co dzień pracujących w TPB. W nocy z 15 na 16 czerwca będzie można wziąć udział m.in. w warsztatach z reżyserii świata czy w warsztatach charakteryzacji scenicznej i rekwizytatorskich.

Noc rozpocznie się spektaklem „Beksińscy” w reżyserii Michała Siegoczyńskiego. Po spektaklu „Beksińscy” wybitni w swoim fachu specjaliści będą dzielić się wiedzą i doświadczeniem ukazując szczególną specyfikę pracy teatralnej. Niezwykłe przestrzenie teatru, zazwyczaj niedostępne dla widzów, zostaną otwarte na jedną noc, podczas której m.in. plastycy, rekwizytorzy, oświetleniowcy i reżyserzy podzielą się swoim warsztatem.

Podczas Nocy Teatrów będzie można wspólnie spędzić czas wśród dekoracji, plakatów i osób, które opowiedzą uczestnikom o teatrze więcej, niż moglibyśmy przeczytać nawet w najlepiej prowadzonym archiwum.

W tym roku Teatr Polski zaprasza na warsztaty z reżyserii światła, warsztaty scenograficzno-plastyczne, warsztaty charakteryzacji scenicznej i warsztaty rekwizytorskie. Do swojego gabinetu widzów zaprosi również dyrektor Teatru Polskiego. Łukasz Gajdzis opowie o pracy reżysera i dyrektora.

Harmonogram:

  • Spektakl "BEKSIŃSCY" godz. 19.00 – 21.00, mała scena
  • Warsztaty z reżyserii światła poprowadzi Robert Łosicki, godz. 21.-22.00, balkon dużej sceny
  • Warsztaty scenograficzno-plastyczne poprowadzi Barbara Górecka, Jarosław Adrysiak, godz. 21.00-22.00, małe foyer
  • Warsztaty charakteryzacji scenicznej poprowadzi Michał Boroń, godz. 21.00- 22.00, pracownia fryzjerska
  • O rekwizytach w teatrze- warsztat poprowadzi Wiesław Mitoraj, godz. 21.00-22.00, rekwizytatornia,
  • O pracy dyrektora i reżysera opowie Łukasz Gajdzis, godz. 21.00- 21.30, 21.30-22.00, 22.00-22.30 , gabinet dyrektora

Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy pod numerem 52 339 78 18 (ograniczona liczba miejsc). Udział w warsztatach jest bezpłatny. Bilety na spektakl „Beksińscy" można zakupić w kasie teatru lub na stronie internetowej www.teatrpolski.pl.

Źródło: Teatr Polski

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor