Wydarzenia 6 cze 2019 | Redaktor
Noc7Cudów już w sobotę u duchaczy

Noc Siedmiu Cudów 2018, materiały organizatorów

Całonocne czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego odbędzie się z soboty na niedzielę (8-9 czerwca) w kościele Zgromadzenia Ducha Świętego. „Noc7Cudów” od wielu miesięcy przygotowują ojcowie duchacze oraz ponad sto zaprzyjaźnionych z nimi osób świeckich.

Tegoroczne czuwanie odbędzie się pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”, a rozpocznie je uroczysta Eucharystia w sobotę o godz. 20.00 w kościele przy al. Jana Pawła II 117 w Bydgoszczy.

Noc czuwania będzie podzielona na dwie części. Pierwsza rozpocznie się po Eucharystii i w jej skład wejdą katechezy, scenki teatralne, śpiew, taniec oraz niespodzianki przygotowane przez organizatorów. Na zakończenie tej części zaplanowano agapę, czyli poczęstunek dla wszystkich uczestników (około godz. 1.00 w nocy)

Jednocześnie w trakcie pierwszej części w kościele, aula seminaryjna zamieni się w Kaplicę Miłosierdzia – będzie to miejsce Adoracji Najświętszego Sakramentu. W kaplicy będzie możliwość przystąpienia do sakramentów pokuty i Komunii św., na miejscu dostępne będzie też Pismo Święte i książeczki z rachunkiem sumienia.

Po agapie wszyscy przejdą w uroczystej procesji z pochodniami wokół kościoła za monstrancją, która zostanie wprowadzona do kościoła, gdzie rozpocznie się modlitwa wstawiennicza i modlitwa uwielbienia (tę drugą poprowadzi wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Miłość Maryi” z bydgoskiego kościoła jezuitów). Całość zakończy się jutrznią około godz. 6.00 rano.

Uroczysta Msza Święta odpustowa odbędzie się w niedzielę o godz. 13.00

Organizatorzy informują, że „Noc7Cudów” to wydarzenie dla każdego – można przyjść o dowolnej porze i zostać dowolnie długo. Ci, którzy chcieliby w niej uczestniczyć, a nie będą mogli dotrzeć do kościoła przy Al. Jana Pawła II mogą śledzić czuwanie przez Internet. Cała pierwsza część będzie udostępniona live na duchackim kanale YouTube.

„Noc7Cudów” będzie poprzedzona rekolekcjami, które odbędą się w czwartek i piątek (6-7 czerwca) o godz. 19.00 oraz w sobotę (8 czerwca) o godz. 20.00. Rekolekcje będzie głosić jezuita, o. Jacek Olczyk.

 

Źródło: Monika Siewert

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor