Wydarzenia 8 cze 12:23 | kd
Nocna obława kontrterrorystów na nocne kluby. Zobacz film z zatrzymania

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach zatrzymali trzy kobiety i mężczyznę działających zorganizowanej grupie przestępczej, które ułatwiały, organizowały i czerpały korzyść z uprawiania prostytucji oraz prały brudne pieniądze. W tym samym czasie kryminalni i policyjni kontrterroryści wkroczyli do jednego w klubów nocnych w Tychach, gdzie zatrzymani prowadzili swoje „interesy”.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach zatrzymali trzy kobiety w wieku od 23 do 43 lat i 24-letniego mężczyznę. Zatrzymane osoby zajmowaly się czerpaniem korzyści z cudzego nierządu i prali brudne pieniądze. Szacuje się, że wzbogacili się w ten sposób o prawie 350 tysięcy złotych.

Jednocześnie z akcją w Katowicach policyjni kontterroryści wkroczyli do klubu nocnego działającego w Tychach.

Oprócz kobiet, które świadczyły usługi seksualne, w środku policjanci zastali ścisłe kierownictwo grupy. W trakcie przeszukania lokalu oraz miejsc zamieszkania zatrzymanych znaleziono narkotyki i inne dowody.

Zatrzymanym grozi do 15 alt więzienia.

Policja udostępniła film z nagrania, na którym widać wejscie policyjnych kontterrorystów zatrzymujących kolejnych podejrzanych.

kd Autor