Wydarzenia 25 cze 2018 | Redaktor
Od dziś wakacyjny rozkład jazdy

źródło: ZDMiKP

25 czerwca zaczynają obowiązywać wakacyjne rozkłady jazdy w komunikacji miejskiej. Większość autobusów jeździ rzadziej. Wyjątkiem są weekendowe kursy do Myślęcinka.

Letni harmonogram będzie obowiązywać w dni powszednie. Odrębne wakacyjne rozkłady jazdy (oznaczone jako „pow. wakacje”) dotyczą linii autobusowych nr 53, 54, 57, 64, 68, 69, 79, 80, 83 i 89.

Natomiast na liniach nr 52, 65, 73, 92 i 94 nie będą wykonywane kursy oznaczone literą „r” - tylko w dni nauki szkolnej.

Ponadto, w okresie letnim autobusy linii nr 52 w dni wolne wykonują więcej kursów na wydłużonej trasie z Błonia do Myślęcinka – odjeżdżają co 20 minut. Dodatkowo, oznaczone kursy linii nr 73 obsługują ogródki działkowe w rejonie ul. Inwalidów.

W okresie wakacji w dni wolne można skorzystać z linii turystycznych o numerach: 0 (Bałtycka – Las Gdański), 100 (plac Kościeleckich – Myślęcinek) i 102 (plac Kościeleckich – Exploseum). Obowiązują w nich standardowe taryfy opłat.

Kursowanie rozpoczyna także podmiejska linia 99, na trasie plac Kościeleckich-Nowa Wieś Wielka przez Chmielniki. Odjazdy z placu Kościeleckich zbędą odbywać się co około półtorej godziny.  Bilet jednorazowy na linię międzygminną kosztuje tyle samo, co bilet ważny w granicach administracyjnych Miasta Bydgoszczy: zwykły - 3,00 zł, a ulgowy - 1,50 zł. 

ZDMiKP przypomina, że po przejechaniu granicy stref taryfowych bilety sieciowe, które kosztują zwykły 88 zł, a ulgowy 44 zł, są ważne wyłącznie w strefie I, kończącej się na przystanku Jana Pawła II / Wąbrzeska. Od tego przystanku obowiązują bilety sieciowe za 120 i 60 złotych.

Szczegółowy rozkład jazdy na stronie ZMiKP.

Źródło: ZDMiKP

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor