Wydarzenia 13 lip 2021 | kd
Od września nauka hybrydowa? Trwają rozmowy na szczeblu ministerialnym

Trwają rozmowy pomiędzy ministerstwem zdrowia a ministerstwem edukacji narodowej na temat możliwych wariantów powrotu uczniów do szkół we wrześniu. Jedną z możliwości jest dalsza nauka zdalna.

Powrót do szkół we wrześniu może odbyć się hybrydowo, a nawet zdalnie, jeśli rząd uzna, że sytuacja epidemiczna w Polsce nie jest stabilna - przyznał na konferencji w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski. 

Rzeczywiście są dwa warianty dominujące wśród tych, które rozważamy. Pierwszy to powrót do szkół w trybie w pełni stacjonarnym, jeśli nie będzie wzrostu zakażeń. Ale jeśli sytuacja nie będzie oceniana przez nas optymistycznie, to jest pomysł na stole, który polega na tym, żeby dać sobie okres pierwszych dwóch tygodni wrześniowych na nauczanie hybrydowe

- poinformował szef MZ. 

Wariant całkowicie zdalnego nauczania jest najmniej prawdopodobnym scenariuszem. Większym optymistą jest minister edukacji Przemysław Czarnek, który podkreśla, że trwają przygotowania do nauki stacjonarnej.

Nic na razie nie wskazuje na to, żeby było jakiekolwiek zagrożenie, ale oczywiście mamy w szufladach plany na wypadek, gdyby jednak czwarta fala przyszła i była rzeczywiście groźna

- mówił w czwartek w Polskim Radiu 24.

Na razie jesteśmy pełni optymizmu i przygotowujemy się na pełny powrót do szkoły

- dodał. 

kd Autor