Wydarzenia 6 kwi 2018 | Redaktor
Odbudowa po nawałnicy. Miliony złotych dla gmin i powiatów

Od lewej: wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz i wiceminister spraw wewnętrznych Jarosław Zieliński/fot. Anna Kopeć

Ponad 55 milionów złotych dostaną gminy i powiaty w naszym województwie na usuwanie skutków ubiegłorocznej nawałnicy. Dziś (6 kwietnia) wiceminister spraw wewnętrznych Jarosław Zieliński przekazał samorządowcom promesy potwierdzające przyznanie środków na sfinansowanie odbudowy dróg, świetlic i przedszkola.

Na liście znalazło się 38 inwestycji. W większości są to remonty dróg uszkodzonych przez ubiegłoroczną nawałnicę, która w połowie sierpnia przeszła nad Polską. Poza drogami, wyremontowane zostaną dachy wiejskich świetlic w Mąkowarsku, Gogolinku i Wilczu. W Gostycynie pieniądze z ministerstwa  przeznaczone zostaną m.in. na budowę przedszkola.

Osiem kujawsko-pomorskich gmin otrzyma w sumie 18,9 mln złotych. A powiat sępoleński i tucholski dostaną w sumie 36,8 mln zł.

Pełna lista zadań znajduje się tutaj 

- Promesy, które wręczymy, dotyczą 38 zadań inwestycyjnych, a więc wszystkich zadań jakie zostały zgłoszone do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.  Warto podkreślić, że nie pozostały żadne wnioski bez pozytywnego rozpatrzenia, a więc państwo i rząd za pośrednictwem resortu przychodzi z pomocą w stu procentach w ramach tych możliwości, jakie mamy i potrzeb jakie zostały zgłoszone. Chciałbym życzyć obecnym tu przedstawicielom samorządów, żebyście te inwestycje zrealizowali szybko, sprawnie i w tych kwotach jakie zostały zaprojektowane w dokumentach kosztorysowych - mówił wiceminister Zieliński. 

fot. Anna Kopeć

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor