Wydarzenia 9 lut 17:00 | Redaktor
Odkrywaj Bydgoszcz z telefonem w ręku. 3 aplikacje dla turystów i nie tylko

fot. ilustracyjna

Aplikacje miejskie to już standard. Wiele miast w Polsce zleca przygotowanie oprogramowania na smartfony, które pomaga w zwiedzaniu, poznawaniu historii czy byciu na bieżąco z najnowszymi wiadomości. Podobnie jest w przypadku Bydgoszczy. Oto 3 aplikacje dotyczące stolicy województwa kujawsko-pomorskiego, które warto sprawdzić.

Bydgoszcz – Mobilny Przewodnik

Do zdecydowanie najpopularniejszych aplikacji traktujących o Bydgoszczy można zaliczyć „Bydgoszcz – Mobilny Przewodnik”. Oprogramowanie stworzone prze firmę Amistad, która słynie z realizacji podobnych projektów dla wielu innych miejscowości, jest tym, na co wskazuje nazwa – mobilnym przewodnikiem. Zwiedzanie z nim miasta nad Brdą staje się zdecydowanie łatwiejsze – aplikacja robi naprawdę dobre wrażenie.

Na pierwszy rzut oka widać profesjonalizm wykonania, który wynika m.in. z dostosowania designu oprogramowania do identyfikacji wizualnej miasta. Charakterystyczna czcionka, miejskie kolory, panorama Brdy w tle, logo Bydgoszczy w górnym lewym rogu – składa się to na spójny, atrakcyjny efekt. Równie interesująca jest zawartość, ponieważ aplikacja zawiera wszystko, czego można by od niej oczekiwać, a więc:

  • mapę z naniesionymi atrakcjami, lokalami gastronomicznymi, miejscami noclegowymi, parkingami, stacjami rowerów miejskich, zabytkami i wieloma innymi ważnymi punktami,
  • listę wymienionych powyżej miejsc,
  • trasy – zarówno piesze, jak i rowerowe,
  • przewodniki – w tym audioprzewodniki,
  • wykaz nadchodzących wydarzeń kulturalnych, sportowych, turystycznych, targowych, dla dzieci i innych,
  • gry terenowe polegające na odkrywaniu różnych lokalizacji w Bydgoszczy,
  • planer, w którym można zapisywać interesujące wydarzenia i trasy,
  • bazę informacji o mieście i atrakcjach w regionie,
  • wyszukiwarkę połączeń transportu publicznego.

Pomimo obszernej zawartości aplikacja jest łatwa w obsłudze i czytelna – wystarczy mieć aktywny internet w Bydgoszczy, żeby móc z niej korzystać podczas zwiedzania i poznawania miasta.

Czas na Bydgoszcz!

Aplikacja opracowana przez Ros Media Group na zlecenie Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego ma charakter interaktywnego przewodnika z elementami gry miejskiej. Głównym jej komponentem jest mapa z naniesionymi i bardzo dokładnie opisanymi atrakcjami Bydgoszczy. Niektóre z nich są dodatkowo opatrzone zadaniami, które polegają na przejściu wskazanej trasy i odpowiedzi na pytania sprawdzające wiedzę użytkownika. Świetne wrażenie robi sama mapa, jak i ogrom informacji na temat poszczególnych miejsc i zabytków.

Metropolia Bydgoszcz

Interesująca pod względem turystycznym jest nie tylko sama Bydgoszcz – warto poznać również okolice, w czym pomocna okaże się aplikacja „Metropolia Bydgoszcz”. Poza atrakcjami miasta obejmuje ona również ciekawe miejsca zlokalizowane w promieniu nawet 60 km. Dzięki temu można zaplanować zarówno pobliskie wycieczki piesze i rowerowe, jak i dalsze wyprawy samochodowe czy koleją. Każda zawarta w aplikacji lokalizacja jest dokładnie opisana i opatrzona odnośnikiem do strony internetowej danej instytucji czy firmy, która nią zarządza. Lista miejsc obejmuje setki pozycji, więc jest co zwiedzać, gdzie spacerować i co podziwiać.

Zapraszamy do Bydgoszczy i korzystania z aplikacji pomocnych w poznawaniu samego miastu i regionu, w którym można znaleźć mnóstwo wszelkiego rodzaju atrakcji, począwszy od architektonicznych i kulturalnych, poprzez przyrodnicze, skończywszy na kulinarnych.

Artykuł sponsorowany

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor