Wydarzenia 10 sty 19:19 | kd
Ogromne zmiany na Facebooku. Zniknie przycisk polubienia stron

Użytkowników popularnego serwisu społecznościowego Facebook czeka w nowym roku duża rewolucja. Dotyczyć ona będzie głównie fanpage, które zostaną pozbawione popularnego przycisku "Lubię to"

Nowa polityka Facebooka ma na celu lepsze zarządzanie prowadzonych stron. Jednocześnie usunięcie przycisku "Lubię to", który pozwalał na automatyczne obserwowanie danej strony ma na celu usunięcie efektu tzw. pustych stron. Takie strony zbierały polubienia czyli popularne "lajki" jednocześnie nei dając niczego użytkownikom w zamian. 

Teraz Facebook będzie stawiał na większe zaangażowanie użytkowników w dyskusję,a  obserwacja strony będzie możliwa z poziomu komentarza.

Od teraz strony mają być nastawione na dyskusje i interakcje. Będziemy widzieć komentarze zostawiane przez stronę (czyli de facto jej zarządcę), a co więcej, takie komentarze Facebook będzie podsuwał użytkownikom w pierwszej kolejności. Z poziomu komentarza można będzie zacząć obserwować stronę

- czytamy na portalu spidersweb.pl

Rewolucja dotknie również popularnych Q&A, czyli pytań zadawanych twórcom stron. Nowe zmiany będą swym działaniem zbliżone do serwisu Youtube.

Do tego twórcy stron dostaną nowe narzędzia do zarządzania fanpage’ami, w tym lepsze zarządzanie adminami stron. Do tego pojawią się nowe mechanizmy bezpieczeństwa, w tym wyłapywania spamu, jak i treści łamiących regulamin Facebooka, takich jak np. nagość, erotyka, czy wulgarność

- informuje spidersweb.pl

kd Autor