Wydarzenia 11 gru 2017 | Redaktor
Organizacje pozarządowe w budynku po „Współczesnej”

Organizacje pozarządowe do swojej nowej siedziby przy Gdańskiej 5 powinny się wprowadzić pod koniec przyszłego roku/ fot. UM Bydgoszczy

Podpisana została umowa na roboty remontowo-budowlane w kamienicy przy ul. Gdańskiej 5. W budynku po dawnej księgarni Współczesnej powstanie Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych. Wykonawca, zgodnie z umową, ma 10 miesięcy na zakończenie robót i oddanie obiektu do użytku.

Centra organizacji pozarządowych tętnią życiem w wielu miastach Polski. Dzięki takim miejscom organizacje społeczne i grupy nieformalne mogą działać na rzecz mieszkańców miasta bezkosztowo – w lokalu specjalnie do tego przeznaczonym. Każdy, kto ma ochotę rozpocząć działalność społeczną, otrzyma w takim centrum wsparcie – organizacyjne, merytoryczne i doradcze.

W lokalu przy ul. Gdańskiej 5 na parterze będzie znajdować się strefa „relaksu” – z kawiarnią, czytelnią nawiązującą do tradycji tego miejsca, kącikiem zabaw dla dzieci oraz spokojniejszym zakątkiem dla seniora.

Centrum będzie nowoczesne i przyjazne dla wszystkich grup wiekowych, w pełni przystosowane dla rodziców z dziećmi, osób starszych oraz niepełnosprawnych. Na blisko 900 m2 znajdzie się przestrzeń na profesjonalne warsztaty, konferencje i szkolenia, dyżury specjalistów, ale również na nieformalne spotkania grup wsparcia osób działających społecznie. Centrum będzie miejscem, w którym znajdą się także przestrzenie wystawiennicze.

Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski na początku 2016 roku zdecydował o przekazaniu lokalu w budynku przy ul. Gdańskiej 5 na Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu. Przygotowano koncepcję przestrzenną, projekt budowlany, pozyskano wszelkie pozwolenia i podpisano umowę z wykonawcą robót. Projekt zostanie wpisany do Gminnego Programu Rewitalizacji. Wartość projektu to około 2,5 miliona złotych.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor