Wydarzenia 18 wrz 15:56 | Redaktor
Osiemnastki nowym ogniskiem zakażeń koronawirusem

fot. pixabay

Najpierw masowe zakażenia na weselach, a teraz na… osiemnastkach. Nastolatkowie nie przejmują się pandemią i wyprawiają urodziny.

Od kiedy poluzowano obostrzenia dotyczące imprez masowych uczniowie szkół średnich postanowili nadrobić świętowanie nawet zaległych urodzin. W ten sposób stosowanie reżimu sanitarnego w szkołach i klasach idzie na marne, gdyż uczniowie spotykają się po zajęciach.

 

- Co z tego, że w szkołach jest reżim sanitarny, jak po lekcjach młodzież spotyka się i imprezuje z kolegami z innych szkół? – powiedział Janusz Dzisko, Warmińsko-Mazurski Inspektor Sanitarny.

 

Problem ten widoczny jest już w woj. warmińsko-mazurskim.

- W jednej z osiemnastkowych imprez brało udział 50 osób, 5 z nich już ma potwierdzone zakażenie – powiedział inspektor.

 

W tym regionie zakażenia koronawirusem zarejestrowano już w 25 szkołach i placówkach edukacyjnych. Na zdalne nauczanie przeszły dwie szkoły. 15. września przybyło 21 osób zakażonych, a 16. września - 13. Jednak wyprawianie hucznych urodzin to nie tylko problem jednego województwa. Inspektor sanitarny apeluje, aby nastolatkowie i ich rodzice „poważnie przemyśleli organizację w tym czasie takich imprez".

 

Na podstawie: radio.bialystok.pl

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor