Wydarzenia 11 lip 2020 | Redaktor
Ostatni moment na zgłaszanie projektów do kolejnej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego

fot. ZDMiKP

W wakacje zrealizowanych zostanie wiele zadań drogowych w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Jeszcze tylko do 15 lipca można zgłaszać swoje propozycje do kolejnej edycji programu, który cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców.

W najbliższym czasie, w ramach BBO, planowana jest przebudowa skrzyżowania ulic Lawinowej i Zbójnickiej. Wyniesiona powierzchnia ma poprawić bezpieczeństwo pieszych i kierowców. Realizowana będzie też budowa kolejnego odcinka chodnika wzdłuż ul. Smoleńskiej w kierunku ul. Równej. Wyremontowane zostaną też chodniki na Osiedlu Błonie.

Dodatkowo doświetlone zostały dwa przejścia dla pieszych na Jachcicach. Dobiegają też końca prace projektowe dla budowy sygnalizacji świetlnej przy skrzyżowaniu ulic Kruszyńska/Puszczykowa na Osowe Górze. W ramach BBO realizowane są też budowy kolejnych miejsc parkingowych na osiedlach, dróg rowerowych czy placów zabaw.

Jeszcze tylko do 15 lipca mieszkańcy mogą zgłaszać swoje propozycje inwestycji osiedlowych do kolejnej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Do wydania jest 16 milionów złotych. Projekty mają wpłynąć na zmianę otoczenia bydgoskich osiedli, sposób spędzania wolnego czasu i aktywizację lokalnych społeczności.
Pomysły można zgłaszać za pośrednictwem strony internetowej www.bydgoszcz.pl/bbo

Do wyboru są trzy rodzaje projektów, wszystkie znane z poprzedniej edycji:

  • duże zadania ponadosiedlowe
  • projekty na wybranych osiedlach
  • małe projekty społeczne

Zasada działania Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego polega na wydzieleniu z budżetu miasta kwoty, na realizację konkretnych zadań zgłaszanych przez mieszkańców Bydgoszczy. Do realizacji są kierowane projekty, które uzyskują największą liczbę głosów. Na zainteresowanie Bydgoskim Budżetem Obywatelskim wpłynęło między innymi aktywne promowanie projektów przez osoby zgłaszające, oraz duża liczba warsztatów i spotkań z mieszkańcami.

źródło: mat. ZDMiKP, oprac. red.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor