Wydarzenia 4 sie 2022 | materiał partnera
Ostatnie zdjęcie z „Trabantem”. Myślęcinek bez kultowej karuzeli

fot. UMB

Wiekowy „Trabant”, jedna z atrakcji Parku Rozrywki w Myślęcinku, wychodzi z obiegu. To już ostatnie chwile, by móc zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie.

Bydgoszczanie po raz ostatni mogli skorzystali z karuzeli w minioną niedzielę (31 lipca). Liczący  56 lat „Trabant” do naszego miasta trafił na początku lat 80-tych XX wieku. To jedno z najstarszych urządzeń w Parku Rozrywki,  jego możliwości już się wyczerpały, dlatego musi zostać wycofany z użytku. 

Z karuzeli przez lata korzystały kolejne pokolenia bydgoszczan.Teraz przyszedł czas na zasłużoną emeryturę. Wszyscy, którzy z rozrzewnieniem wspominają tę atrakcję, w najbliższą sobotę będą mieli szansę na pamiątkowe zdjęcie.

Z Trabantem musimy się pożegnać, ale już planujemy, co w zamian. Zostanie sprzedany, albo zezłomowany, a zarobione pieniądze przeznaczone zostaną na zakup nowego urządzenia

- mówi Sandra Tyczyno, rzeczniczka Leśnego Parku Kultury i Rozrywki w Myślęcinku. 

Już nie można co prawda z niego skorzystać, ale jest jeszcze szansa, by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Zapraszamy na Bajkową Sobotę (6 sierpnia). W Parku Rozrywki mamy mnóstwo nowych atrakcji i można spędzić tutaj rodzinnie cały dzień.  

 

źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy