Wydarzenia 26 wrz 18:05 | BR
Oszukali Skarb Państwa na 100 mln złotych!  Fabryka papierosów na wielką skalę

fot. KAS/KWP Olsztyn

Policjanci zlikwidowali ogromną fabrykę papierosów, na której działalności Skarb Państwa stracił 100 milionów złotych. Zabezpieczono ponad 15 milionów papierosów.

Fabryka znajdowała się na byłej fermie drobiu. Teren był rozległy, trudno dostępny i dobrze zamaskowany. Budynek był wyciszony od wewnątrz, a pracownicy nielegalnej fabryki nie wychodzili na zewnątrz. Mimo tych działań, które miały jak najbardziej utrudnić wykrycie nielegalnego interesu, policjantom udało się namierzyć i zlikwidować interes.

 

Funkcjonariusze zabezpieczyli 15 mln gotowych papierosów, 88 ton tytoniu, 23 tony suszu tytoniowego, półprodukty służące do produkcji papierosów oraz 220 tys. złotych w różnych walutach. Dodatkowo elementy zabezpieczonej linii produkcyjnej są warte blisko 3 miliony złotych.

 

Skutkiem tej działalności jest uszczuplenie Skarbu Państwa o około 100 milionów złotych.  W związku ze sprawą zatrzymano 4 Polaków i 7 obywateli Mołdawii. Wobec zatrzymanych zastosowano 3-miesięczny areszt. Postawiono im zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, nielegalnego przewożenia i produkcji wyrobów akcyzowych. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Na podstawie: Ministerstwo Finansów-KAS

BR

BR Autor

Redaktor