Wydarzenia 5 sty 2019 | Redaktor
Parkuś – tak będzie się nazywało przedszkole na terenie parku przemysłowego

Zwyciężczyni konkursu w nagrodę otrzymała konsolę Xbox/fot. Facebook/BBPT

Mamy nazwę dla przedszkola – poinformował Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny. Zakończył się konkurs dla pracowników firm zlokalizowanych w parku.

Przedszkole otrzyma nazwę Parkuś. „Zwycięską propozycję nadesłała pani Michalina Kandziora z Centrum Dystrybucyjnego Lidl” - informuje BPPT.

Komisja konkursowa wybrała nazwę spośród ponad 100 nadesłanych propozycji.

„Pomysł spodobał się, bo nazwa jest prosta, pasująca do przedszkola i związana z miejscem, w którym będzie się znajdować” – uzasadnia BPPT.

Laureatka zaproponowała też angielski odpowiednik nazwy - Smallpark.

O budowie przedszkola poinformowano na konferencji prasowej pod koniec października 2018 roku. Andrzej Półgrabski, prezes BPPT mówił, że w firmach na terenie parku zatrudnionych jest około czterech tysięcy osób i władzom zależy, aby te osoby mogły zostawić dzieci w przedszkolu niedaleko swojej firmy.

Półgrabski mówił też, że przedszkole jest przewidziane dla 150 dzieci z możliwością jego rozbudowy i będzie gotowe w 2020 r. Przekonywał, że na działce wyodrębnionej z 11-hektarowej nieruchomości nigdy nie była prowadzona działalność przemysłowa ani gospodarcza. Prace projektowe mają potrwać do końca maja tego roku. Budowa ma być poprzedzona badaniami hydrogeologicznymi.

Projektanci zapowiadają, że przedszkole będzie ekologiczne. Ma mieć duże tarasy. Być może powstanie też oczko wodne. Na szczycie ma być ulokowana sala przyrodnicza ze stacją meteorologiczną.

Materiały prasowe

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor