Wydarzenia 14 maj 2018 | Redaktor
„Pełna Łaski” w Artego Arenie. Wielki koncert i modlitwa

źródło: Facebook

„Pełna Łaski” - taki tytuł noszą tegoroczne diecezjalne obchody uroczystości Zesłania Ducha Świętego. 19 maja w Artego Arenie zagra zespół „niemaGOtu”, a katechezę wygłosi ks. Dominik Chmielewski SDB.

Trwa rok duszpasterski Ducha Świętego. W wigilię obchodów Jego zesłania, 19 maja (sobota) o godzinie 19.30 w Artego Arenie w Bydgoszczy odbędzie się wydarzenie artystyczno-modlitewne o nazwie „Pełna Łaski”. - Będzie to okazja do przygotowania się i wspólnej modlitwy przed peregrynacją  kopii cudownego obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, która w diecezji bydgoskiej odbędzie się we wrześniu - zapowiadają organizatorzy. 

W czasie wydarzenia wystąpi krakowski zespół „niemaGOtu”, a katechezę i świadectwo wygłosi ks. Dominik Chmielewski SDB. Na spotkaniu pojawi się również młodzież z województwa kujawsko-pomorskiego, która w styczniu 2019 roku wyjeżdża na Światowe Dni Młodzieży do Panamy.

Po koncercie spod Artego Areny wyruszy „Procesja światła” do Bazyliki św. Wincentego à Paulo. Tam o godzinie 23.00 zostanie odprawiona Msza święta, którą sprawować będzie biskup ordynariusz Jan Tyrawa. Po zakończeniu nabożeństwa rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 6.00.

Wejściówki na wydarzenie są darmowe, jednak ich liczba jest ograniczona. Osoby chcące wziąć udział w wydarzeniu mogą zgłaszać się do organizatorów pod numerem telefnu 506 480 080.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor