Wydarzenia 10 sie 2018 | Redaktor
Piątek, piąteczek, piątunio. Jak spędzić rozpoczynający się weekend?

Rzeka Muzyki co tydzień przyciąga tłumy / fot. Anna Kopeć

Zapowiada się muzyczny weekend - Rzeka Muzyki Młodych, Fontanna Muzyki, Muzyczne Tarasy i Rzeka Muzyki. Do tego turniej rycerski i warsztaty cyrkowe. Sprawdź, co jeszcze będzie się działo w nadchodzący weekend.

PIĄTEK (10 sierpnia)

Rzeka Muzyki Młodych – amfiteatr przy Operze Nova, godz. 21.00, wstęp wolny

W wybrane piątkowe letnie wieczory scena na Brdzie rozbrzmiewa współczesną polską muzyką. Tym razem na scenie wystąpi Buslav - multiinstrumentalista, kompozytor i twórca tekstów. Jego debiutancki album ukazał się w 2016 r. W zeszłym roku był nominowany do Nagrody Muzycznej Fryderyk.

Kino letnie – Zielone Arkady (ostatni poziom parkingu – P6A), godz. 22.00, wstęp wolny

Kino plenerowe na dachu galerii Zielone Arkady. W każdy piątkowy wieczór do końca wakacji można bezpłatnie obejrzeć film pod gołym niebem, na dużym ekranie siedząc na leżakach. Już dzisiaj musical „La la land” nagrodzony sześcioma Oscarami i siedmioma Złotymi Globami. W rolach głównych Ryan Gosling i Emma Stone.

SOBOTA (11 sierpnia)

Darmowy fitness na Różopolu – Myślęcinek (Różopole), godz. 9.00, wstęp wolny

Co sobotę przez całe wakacje na Różopolu odbywają się otwarte treningi. W sierpniu zajęcia prowadzić będzie Joanna Olszewska, która porwie wszystkich chętnych do zumby. Należy zabrać ze sobą wygodny strój i obuwie oraz coś do picia.

Letnia Akademia Sztuki Cyrkowej „Najlepsze numery” – Pałac w Ostromecku, godz. 12.00, wstęp wolny

W czasie wydarzenia wystąpią: Mieczysław Giedrojć (m.in. aktor, klaun, mim), Mateusz Kiełtyka (artysta sztuki cyrkowej) oraz Julia Struk-Zawadzka (gimnastyczka i tancerka).

II Wakacyjny Turniej Rycerski – Myślęcinek (hipodrom przy Ośrodku Rekreacji Konnej „Pod Aniołami”), godz. 15.00, wstęp wolny

Myślęcinek przeniesie się w czasy średniowiecza na rycerskie potyczki. W turnieju biorą udział jeźdźcy na koniach, którzy konkurują ze sobą w parach i walczą o jak największą liczbę punktów.

Fontanna Muzyki – przy fontannie „Potop” (park im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy), godz. 18.00, wstęp wolny

Kolejny koncert festiwalu Fontanna Muzyki. Jest to cykl letnich występów organizowanych przy fontannie „Potop”. Koncerty odbywają się w każdą sobotę do końca sierpnia. W tym tygodniu posłuchamy muzyki filmowej w wykonaniu „Poznańskiej orkiestry rozrywkowej”. Pojawią się motywy muzyczne z najbardziej popularnych produkcji kina światowego i polskiego.

NIEDZIELA (12 sierpnia)

FryMARK bydgoski – Kamienica 12 (Poznańska 12), godz. 10.00, wstęp wolny

Jest to cykliczny jarmark z produktami ekologicznymi, regionalnymi i rękodziełem odbywający się w każdą niedzielę w centrum Bydgoszczy. Na FryMARKu można kupić tradycyjne pieczywo, nabiał z mleka koziego i krowiego, ekologiczne mięsa, miody, warzywa, owoce, gotowe obiady na wynos i na miejscu i wiele innych.

Wakacyjna niedziela w Parku Rozrywki – Myślęcinek (Park Rozrywki), godz. 15.00, wstęp wolny

Gry i zabawy ruchowe, dużo muzyki i konkursy z nagrodami dla całych rodzin. Uczestnicy spotykają się przy Muzeum Ziemi za bramą wejściową do Zaginionego Świata (dojście od ulicy Rekreacyjnej). Na początek do zabawy zaproszą animatorzy z Grupy Eventowej Funimki. Będą wielkie bańki mydlane i zwierzątka z baloników. Następnie do konkursów zaprosi Wasz Muzyk, czyli Jurek Paterski.

Muzyczne Tarasy – Pałac w Ostromecku (taras Pałacu Nowego), godz. 16.00, wstęp wolny

W wakacyjne niedziele w Ostromecku odbywają się koncerty z muzyką z różnych epok. W tym tygodniu wystąpią Aleksandra Pliszka (sopran, solistka chóru Opera Nova) i Tatiana Kujawska-Tubiszewska (mezzosopran, fortepian, chórzystka Opery Nova).

Rzeka Muzyki – amfiteatr przy Operze Nova, godz. 19.00, wstęp wolny

Tradycyjnie w każdą letnią niedzielę na scenie nad Brdą odbywają się koncerty. W tym tygodniu wystąpi Jan Jakub Należyty - polski aktor estrady, piosenkarz, satyryk, wykonawca piosenek autorskich i francuskich. W czasie koncertu zaprezentuje najsłynniejsze francuskie piosenki o miłości z repertuaru Jacquesa Brela, Charlesa Aznavoura czy Gilberta Bécauda.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor