Wydarzenia 9 cze 2017 | Redaktor
Pijany 21-latek dachował na rondzie Bernardyńskim

materiały policyjne

W czwartek w nocy na ulicy Toruńskiej dachował Citroen. 21-letni kierowca osobówki miał ponad pół promila alkoholu we krwi.

Do zdarzenia doszło w czwartek (08.06.2017) w nocy, krótko po godzinie 2 na ulicy Toruńskiej. Kierujący samochodem marki Citroen, jadąc w kierunku ronda Bernardyńskiego, nie dostosował prędkości, stracił panowanie nad pojazdem i tuż przed rondem ściął znak drogowy, uderzył w słup oświetleniowy, a następnie dachował. Kierowca nie poniósł poważniejszych obrażeń.

Całe zdarzenie zarejestrował miejski monitoring. Po chwili na miejsce przyjechał patrol z bydgoskiego Szwederowa. Funkcjonariusze wyczuli od 21-letniego kierowcy alkohol. Badanie trzeźwości potwierdziło, że miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał także przy sobie dokumentu prawa jazdy. Mundurowi sporządzili dokumentację i zatrzymali dowód rejestracyjny od citroena.

 - Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze z bydgoskiego Szwederowa zatrzymali 21-latkowi prawo jazdy i przedstawili mu zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo odpowie za spowodowanie kolizji i za brak obowiązkowego dokumentu podczas jazdy. Teraz może mu grozić wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów – informuje podkom. Przemysław Słomski z biura prasowego kujawsko-pomorskiej policji.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor